Babanın dünyası yerle bir oldu

Babanın dünyası yerle bir oldu.11374
  • Giriş : 06.06.2009 / 13:30:00
  • Güncelleme : 22.09.2016 / 00:52:55

Yalova'nın Çiftlikköy ilçesinde meydana gelen kazada dram yaşandı...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Yalova'nın Çiftlikköy ilçesinde meydana gelen kazada dram yaşandı. Kızı ve eşi gözlerinin önünde ölen adam, kızının cesedini kucağına alıp hastaneye götürmek isterken, sağlık ekipleri tarafından engellendi.

Edinilen bilgiye göre, gece saat 24:30 sularında bir akrabalarını ziyaretten dönen Mehmet Hanefi Ortaş, eşi Güler Ortaş (32) ve kızları Merve Ortaş (5), Karayolları tarafından blok betonlarla bölünmüş olan yolun kenarına geldi.

Ortadan çıkartılan bir taşın boşluğundan yolun karşısına geçmek isteyen aileye, yolun çok karanlık olması sebebiyle, Yalova'dan Bursa istikametine giden Ramazan Ayaz yönetimindeki 77 DS 658 plakalı otomobil çarptı. Hızla aileye çarpan araç, aile fertlerini yaklaşık 20 metre öteye fırlattı. Çarpmanın etkisiyle Mehmet Hanefi Ortaş yaralanırken, eşi Güler Ortaş ve kızları Merve Ortaş olay yerinde can verdi.

Çevredeki vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine gelen sağlık ekipleri yaptıkları kontrolde, Güler Ortaş ve Merve Ortaş'ın öldüğünü teyit etti. Ancak buna rağmen eşi ve kızının öldüğünü kabullenmek istemeyen baba Mehmet Hanefi Ortaş, uzun süre eşi ve kızının cesedi başında oturdu. Sık sık eşinin ve kızının nabzını yoklayan acılı baba tüm ısrarlara rağmen hastaneye gitmedi.
Bir ara, kızının halen vücudunun sıcak olduğunu ve yaşadığını söyleyen baba, kızının cesedini kucağına alarak hastaneye gitmek istese de sağlık ekipleri küçük kızın yaşamadığı konusunda babayı ikna ederek gitmesini engelledi. Kızının cesedini kucağına alan acılı baba oturduğu yerde gözyaşı döktü. Mehmet Hanefi Ortaş'ı kazayı duyup gelen yakınları teselli etti.

Kendisi de hafif yaralanan baba Ortaş, yaşadığı şokun etkisiyle hastaneye gitmeyi reddetti.

Bu esnada E-130 karayolu yaklaşık 1 saat boyunca trafiğe kapanırken, uzun araç kuyrukları oluştu. Hayatlarını kaybeden Güler Ortaş ve Merve Ortaş'ın cesetleri Yalova Devlet Hastanesi morguna götürülürken, sürücü R.A gözaltına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*