Babası gibi kalp krizinden öldü

  • Giriş : 23.02.2007 / 00:00:00

Üniversite sınavanı hazırlanan Okan Karataş(19)adlı genç futbolcu dersane sırasında kalp krizinden öldü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

11 yıl önce eşini kalp krizinden kaybeden anne Ayşe Karataş, oğlunun ölümüyle sinir krizleri geçirdi.

Maltepe'de özel bir dersanede üniversite sınavlarına hazırlanan Okan Karataş önceki gün ders sırasında kalp krizi geçirince öğretmen ve öğrenciler tarafından hastaneye kaldırıldı. Cevizli Kültür Spor klübünde de top oynayan Karataş'ın cenazesinde arkadaşları gözyaşlarına boğuldu.

32 Yaşındaki babası öldüğünde henüz 8 yaşında olan Okan Karataş babasıyla aynı akibete uğradı. Babasının ölümünden sonra anne Ayşe Karataş iki çocuğuna bakarak büyüttü. Geçen yıl Haydarpaşa Anadolu Teknik Lisesinden mezun olan Okan, üniversite sınavlarına hazırlanmak içinde bir dersaneye gitmeye başladı. Hafta sonları antreman yapan maçlara çıkan Okan Karataş bir yandanda geleceğini kurtarmak için Türkiye'de her yıl ortalama 1 milyon 600 bin öğrencinin girdiği üniversite sınavına hazırlanıyordu. Ancak genç futbolcunun kalbi ders sırasında durdu. Sınıfta bir anda yere yığılan Karataş öğretmen ve öğrenci arkadaşları tarafından hemen hastaneye kaldırdı. Yapılan tüm müdahaleler Okan Karataş'ı yaşama döndürmeye yetmedi. Maltepe Mevlana Camiinde öğlen namazını müteakip kılınan cenaze namazında takım arkadaşları onu yalnız bırakmadı. Genç Okan, çevresinde çok sevilen bir arkadaşın yanı sıra oturduğu semtin takımında oynayan bir futbolcuydu.

Okan'ın ölümü yaşadığı Maltepe'de büyük üzüntü meydana getirirken, Futbol oynadığı Cevizli Kültür Spor Kulübü'nde ise ayrı bir hüzün vardı. Futbol kulübündeki arkadaşları Okan'ın cenazesine katılmak için kulüpten camiye kadar Okan Karataş'ın fotoğrafları ile yürüdü. Takım arkadaşları genç futbolcunun, kendisine en sert faulu yapan arkadaşına bile tepki göstermeyecek kadar iyi niyetli olduğunu vurguladı. Daha önceden bilinen bir kalp rahatsızlığı olmayan Karataş sevenlerinin gözyaşları arasında Maltepe, Başıbüyük Mezarlığı'nda toprağa verildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious