Babasına karaciğerinden parça verdi

  • Giriş : 15.12.2006 / 00:00:00

Ege Üniversitesi (EÜ) Organ Nakli Merkezi'ndeki bir nakille Siirtli Orhan Arı (21), babası Hüseyin Arı'ya (51) şifa oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Siirt'in Kurtalan ilçesinde oturan, 29 yıllık evli ve 8 çocuk babası Hüseyin Arı, oğlu sayesinde ikinci bir yaşama başladı. 6 ay önce Diyarbakır Dicle Üniversitesi'nde hepatit B'ye bağlı karaciğer yetmezliği teşhisi konulduğunu belirten Arı, "Doktorlarım, iyileşmem için tek çözümün organ nakli olduğunu söyledi. Bunun üzerine nakil için Ege Üniversitesi'ni tercih ettim." dedi.

EÜ'nün karaciğer nakillerindeki başarılarını yakından takip ettiklerini söyleyen Arı, "Nakil gündemde geldiği andan itibaren oğlum Orhan gönüllü oldu. Tetkiklerde herhangi bir aksilik çıkmayınca nakle karar verildi. Onun sayesinde ikinci bir hayata başladım. Benim için kendi hayatını riske attı." şeklinde konuştu.

Babasını sağlığına kavuşturduğu için çok mutlu olduğunu dile getiren ve şu anda üniversite sınavlarına hazırlanan Orhan Arı ise "Nakil için hiç tereddüt etmedim. Tek isteğim babamı tekrar sağlıklı görebilmekti. Allah'ın izni ve doktorlarımızın gayretleriyle babam şifa buldu. Çok mutluyum." diye konuştu.

Nakil ameliyatı Doç. Dr. Murat Kılıç, Doç. Dr. Murat Zeytunlu ve Plastik Cerrahi'den Prof. Dr. Mehmet Alper başkanlığındaki ekip tarafından yapıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious