Babasına karaciğerini verdi

  • Giriş : 13.10.2006 / 00:00:00

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Organ Nakli Merkezi'ndeki bir nakille baba oğul aynı karaciğeri paylaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Halen Manisa'da oturan Saknuk, 2 yıldır hepatit B'ye bağlı karaciğer yetmezliği tedavisi gördüğünü belirterek, "İlk teşhis Manisa Devlet Hastanesi'nde konuldu. Bir süre Celal Bayar Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'nde tedavi gördüm. Son bir yıldır da EÜ Tıp Fakültesi'nde kontrollerim devam ediyor." dedi.

Tedavilerin olumlu sonuç vermemesi üzerine doktorlarının tek çözümü organ naklinde gördüğünü anlatan Saknuk, "Organ nakli konusunda Ege Üniversitesi'nin başarılarını basından takip ediyorduk. Bu yüzden nakil gündeme geldiğinde burayı tercih ettik." şeklinde konuştu.

Nakil için ilk olarak kızının gönüllü olduğunu ancak karaciğerinin ufak gelmesi sebebiyle yapılamadığını belirten Abdülsamet Saknuk, "Oğlum Fırat, başından beri nakli düşünüyordu. Kızım olmayınca ameliyat masasına yatmaya karar verdi. Tahliller de olumlu çıkınca nakil yapıldı." dedi. Babasıyla aynı karaciğeri paylaşan Fırat Saknuk ise "7 kardeşin beşincisiyim. Babamı sağlığına kavuşturduğum için çok mutluyum. Tek isteğim biran önce iyileşerek sağlıklı günlerine dönmesi." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious