Babasını kalbinden bıçaklayarak öldürdü

  • Giriş : 23.02.2006 / 00:00:00

İzmir'in Çiğli ilçesinde ev telefonunu arayan arkadaşları yüzünden annesiyle tartışan bir kişi, araya giren babasını kalbinden bıçaklayarak öldürdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre, olay, Balatçık Mahallesi 8742 Sokak 31 numarada meydana geldi. Oğlunun arkadaşlarının sürekli ev telefonunu aramalarından rahatsız olan anne Hüsniye Yiğitoğlu, servis şoförü olan oğlu S.Y.'den (25) arkadaşlarının evi değil kendisini cep telefonundan aramalarını istedi. Bu nedenle anne ile oğul tartışmaya başladı. Tartışmanın büyümesi üzerine baba Rıza Yiğitoğlu araya girdi. S.Y., eline geçirdiği bıçakla inşaat işçisi olan babasını kalbinden ve çenesinden bıçakladı. Kendisini bıçaklayan S.Y. ile askerden yeni gelen diğer oğlu M.Y. (23) tarafından Karşıyaka Devlet Hastanesi'ne kaldırılan baba Rıza Yiğitoğlu, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Olayın ardından karakola giden M.Y., babasını kendisinin bıçakladığı söyleyerek teslim oldu. M.Y.'nin işsiz olduğu cinayeti üstlendiği ileri sürüldü. Ancak anne Hüsniye Yiğitoğlu, polise verdiği ifadede, olayı S.Y.'nin gerçekleştirdiğini söylediği iddia edildi.

Gözaltındaki M.Y., annesinin ifadesi doğrultusunda yeniden sorgulandı. Başta cinayeti üstlenen M.Y.'nin sonradan annesinin söylediklerini doğruladığı, babasını öldürenin ağabeyi olduğunu söylediği ileri sürüldü. Bunun üzerine her iki kardeş de gözaltına alındı. İki kardeş yapılan sorgularının ardından adliyeye sevkedildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious