Babasını kaybeden kız yolları aşındırdı

  • Giriş : 19.06.2006 / 00:00:00

Balıkesir'in Burhaniye ilçesinden mezuniyet törenine katılmak için Denizli'ye gelen babasını Pamukkale'de kaybeden genç kız, aramak için 180 kilometre katetmesine rağmen henüz bir netice elde edemedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Mezuniyet heyecanını ailesiyle birlikte paylaşmak isteyen genç kız, Burhaniye'de ikamet eden ailesini de törenine davet etti. Mezuniyet törenine sekiz kişilik grupla katılan aile, daha sonra Pamukkale'de gezmeye başladı. Bu sırada alzheimer hastası (unutkanlık) baba Mehmet Geriş kayboldu. Hemen etrafı araştırmaya başlayan aile, saatlerce süren aramaya rağmen sonuç elde edemeyince polis ve jandarma ekiplerine bilgi verdi.

Nazlı Geriş ise babasını 'gören olmuştur' ümidiyle Pamukkale çevresindeki belde ve köyler ile Denizli'de aramaya başladı. "Kayıp aranıyor" şeklinde de ilanlar hazırlayan Nazlı Geriş, 5 gündür babasını arıyor. 180 kilometre yol yapmasına rağmen sonuçsuz kalan genç kız, şimdi televizyon veya gazetelerdeki haberlere ümit bağlamış durumda.

Geriş, üzerinde sarı çizgili beyaz gömlek ve siyah pantolon olan, şehrin yabancısı durumundaki babasına rastlanması halinde 546 921 79 12 numaralı telefonlara bilgi verilmesini istiyor. Babasını ararken 90 gidiş, 90 da dönüş olmak üzere 180 kilometre yol katettiklerini anlatan Geriş, "Arkadaşlarımla birlikte günlerdir babamı arıyoruz ancak sonuca ulaşamadık. Babamın unutkanlık hastalığı olduğu için nerede olduğunu bilemiyoruz, belki de kaybolduğunun bile farkında değildir." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious