Babasının cesedi başında günlerce bekledi

  • Giriş : 27.02.2007 / 00:00:00

Manisa'nın Alaşehir ilçesinde 10-15 gün önce kalp krizinden öldüğü sanılan kişinin yanında 3 yaşındaki oğlu bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Psikolojik travma geçirdiği ve sigara içtiği gözlenen çocuğun, Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumuna (SHÇEK) verileceği bildirildi.

Alınan bilgiye göre, Alaşehir'in Akkeçili köyünün dışında bir evde aynı adı taşıyan oğluyla yaşayan Kemal G'yi (54), 15 güne yakın zamandır görmeyen köylüler, muhtara haber verdiler.

Akkeçili Muhtarı Osman Erkol, geceleri de ışıkları sönmeyen eve gittiğinde Kemal G'yi ölü, oğlunu ise aynı yatakta yatar buldu.

Olayın İlçe Jandarma Komutanlığına bildirilmesi üzerine, Alaşehir Devlet Hastanesinden gelen ekipler, çocuğu hastaneye kaldırdı. Baba Kemal G'in cesedi ise otopsi için İzmir Adli Tıp Kurumuna gönderildi.

Sigara içtiği ve psikolojik travma geçirdiği belirlenen 3 yaşındaki Kemal G, Alaşehir Devlet Hastanesinde müşahade altına alındı. Çocuğun, cumhuriyet savcılığınca SHÇEK'e gönderilmesine karar verildiği öğrenildi.

Köy muhtarı Osman Erkol, yaptığı açıklamada, köyün dışında oturan ve oğluyla yalnız yaşayan Kemal G'nin evine gittiğinde kapısının açık olduğunu belirterek, şunları kaydetti:

“Baba Kemal ölmüş ve kokmuş vaziyette yataktaydı. Çocuğu da yatakta yatıyor buldum. Doktorlar Kemal G'nin yaklaşık 10-15 gün önce ölmüş olabileceğini söylediler. Anne biraz sorumsuz birisi, bu durumdan haberi yok. Zaten eve çok sık gelmiyordu.”

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious