Babasının gözünden Nuri Bilge Ceylan

Babasının gözünden Nuri Bilge Ceylan.10523
  • Giriş : 31.05.2008 / 10:34:00

61. Uluslararası Cannes Film Festivali'nde Altın Palmiye kategorisinde “Üç Maymun” filmiyle en iyi yönetmen ödülünü kazanan Nuri Bilge Ceylan'ın baba evinde sevinç yaşanıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çanakkale'nin Yenice ilçesinde yaşamını sürdüren yönetmen Ceylan'ın babası Mehmet Emin Ceylan, 61. Uluslararası Cannes Film Festivali'nde oğlunun aldığı en iyi yönetmen ödülünün yanı sıra, Alexandria 16. Uluslararası Film Festivali'nde “Üç Maymun” filmindeki rolü nedeniyle kendisine verilen “En İyi Aktör” ödülünü kazanmanın mutluluğunu yaşıyor.

Ceylan, “Üç Maymun” filminde kendisine rol veren oğlu ile gurur duyduğunu belirterek, şöyle konuştu:

“Oğlum ödülünü, tutkuyla sevdiği yalnız ve güzel ülkesi için aldı. 61. Cannes Film Festivali'ndeki başarısıyla oğlum yurtseverliğini bir kez daha gözler önüne sermiş oldu, Türkiye'ye filmini adadı. Evladımla gurur duyuyorum. (Üç Maymun) filmi, benim de tanınmama sebep oldu. Yurt içinden ve yurt dışından bir çok hayranımdan aldığım mektuplar beni mutlu ediyor. Görevim nedeniyle yıllarca yurt dışında bulunduk. Ancak, Yenice'de evimiz ve toprağımız olduğu için yılın büyük bir bölümünde burada kalıyoruz.”

Ceylan, bir süre sonra eşi Fatma Ceylan, oğlu Nuri Bilge Ceylan, gelini Ebru Ceylan ve 3 yaşındaki torunu Ayaz ile birlikte Mısır'a yolculuk yapmayı planladıklarını sözlerine ekledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious