Babasının kazdığı çukurda öldü

  • Giriş : 08.03.2007 / 00:00:00

AĞRI’nın Taşlıçay İlçesinde evinin önünde oynayan 5 yaşındaki Cem Yıldız, babasının inşaat için açtığı 2 metrelik kar suyu dolu çukura düşerek can verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Cem Yıldız’ın cesedi Trabzon Adli Tıp Kurumu’na gönderilirken, olayda ihmal olup olmadığı araştırılıyor.

İstanbul Bahçelievler’de 5 yaşındaki Dilara Dumlu’nun rögar kapağı olmadığı için üstü kartonla kapatılan İSKİ çukurunda hayatını kaybetmesi ile tekrar gündeme gelen ihmallere, bir yenisi Ağrı’nın Taşlıçay ilçesinde eklendi.

Taşlıçay ilçe merkezinde geçtiğimiz yıl evinin önündeki araziye yapacağı ev inşaatı için 4 metre uzunluğunda, 2 metre derinliğinde çukur açan Halis Yıldız, önlem alma, çukuru kapatma gereği bile duymadı. Kar suyu ile dolu olan çukura dün saat 16.00 sıralarında düşen Halis Yıldız’ın oğlu Cem Yıldız boğularak can verdi. Cem’in ölümü cesedinin su yüzüne çıkması ile farkedildi. Yıldız’ın ölümü üzerine babası, inşaat işçisi 43 yaşındaki Halis Yıldız ile anne 36 yaşındaki Kulik Yıldız gözaltına alındı. Yıldız ailesine ait 5 çocuğun en küçük çocuğu olan Cem Yıldız’ın cenazesi, incelenmek üzere Trabzon adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

Ölüm olayı ile ilgili inceleme başlatan Taşlıçay Cumhuriyet Savcılığı, anne ve babanın ifadesini aldı. Anne Kulik Yıldız, çocuğunun sokakta oynadığını, bir süre sonra merak edip baktığında cesedini gördüğünü söyledi. Kazdığı çukurla oğlunun ölümüne neden olan baba Halis Yıldız, bu konuda konuşmak istemedi. Anne ve baba Yıldız, tutuksuz yangılanmak üzere serbest bırakıldı.

Taşlıçay Belediye Başkanı Salih Arslan ise açılan çukurun belediyenin sorumluluk bölgesi dışında aileye ait arazide bulunduğunu belirtti. Başkan Arslan, olayda belediyenin herhangi bir kusurunun bulunmadığını bildirdi. Ölüm olayının ardından çukur kapatıldı, soruşturma sürdürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious