Babasının yerine aday oldu!

Babasının yerine aday oldu!.14066
  • Giriş : 18.02.2009 / 17:59:00

Afyonkarahisar'da, babasını muhtar, abisini de muhtar adayı iken kaybeden Muradiye Bircen Acar, 29 Mart'ta yapılacak yerel seçimlerde muhtar adayı oldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Beş erkek rakibine karşı mücadele edecek olan Muradiye Bircen Acar, mahalle sakinlerinden gelen talep üzerine aday olduğunu söyledi.

Acar, "Gençlik yıllarımdan itibaren sürekli olarak muhtarlıkla iç içeydim. Hatta rahmetli babamın hazırlayacağı evrakları bazen ben hazırlardım. Mahalleli ile de bu sayede iyi ilişkiler geliştirdim. Babam ve ağabeyimin ölümünün ardından mahalleli aday olmam konusunda ısrar etti. Ben de kabul ettim." diye konuştu.

Muhtar adaylığı konusunda eşinin de desteğini aldığını ifade eden Acar, kazanması halinde mahalleye en güzel hizmeti vereceğini ifade etti.

İki çocuk annesi Muradiye Bircen Acar'ın babası Mahmut Köken, Aksaraylı Mahallesi'nde 15 yıl muhtarlık yaptı. Köken, 28 Mart 2004'te gerçekleştirilen yerel seçimlerde muhtarlığı yeniden kazanmış, ancak 2005'te hayatını kaybetmişti. Köken'in yerine vekâleten aza bakmış, ancak onun da işlerinin yoğunluğu nedeniyle işleri oğlu Eyüp Köken takip etmişti.

Eyüp Köken de, babasının yolunda gitmek için 2 ay önce muhtar adayı olmuş, ancak hayatını kaybetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*