Babaya yıldönümü hediyesi karaciğer

Babaya yıldönümü hediyesi karaciğer.12367
  • Giriş : 07.11.2008 / 22:42:00

Özay Peker, evliliğinin 35. yıl dönümünde kızından nakledilen karaciğer dokusuyla sağlığına kavuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hepatit B'ye bağlı karaciğer yetmezliği çeken Bursalı Özay Peker, evliliğinin 35. yıl dönümünde kızından nakledilen karaciğer dokusuyla sağlığına kavuştu.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde gerçekleştirilen nakille, 3 çocuk babası Özay Peker'e (62), kızı Zeynep Peker Pekcan'dan (33) alınan karaciğer dokusu nakledildi. Kendisine 4 sene önce Bursa Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesinde Hepatit B'ye bağlı karaciğer yetmezliği teşhisi konulduğunu belirten Özay Peker, ilaç tedavisi başarılı olmayınca doktorların nakle karar verdiklerini kaydetti.

Üç çocuğunun da bağış için gönüllü olduğunu, ancak Zeynep'in dokusunun kendisine uyduğunu dile getiren Peker, ''Kızım sayesinde sağlığıma kavuştum. Çok mutluyum'' dedi.

Zeynep Peker Pekcan da babasının sağlığına kavuşması nedeniyle çok mutlu olduğunu belirterek, ''Nakil babam ile annemin evlilik yıl dönümü günü yapıldı. Babama güzel bir hediye oldu'' dedi.

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesindeki nakil, Doç. Dr. Murat Kılıç. Doç. Dr. Murat Zeytunlu ve Plastik Cerrahiden Prof. Dr. Mehmet Alper başkanlığındaki ekip tarafından gerçekleştirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*