Babuşçu: Hevesleri kursaklarında kalacak

Babuşçu: Hevesleri kursaklarında kalacak.10381
  • Giriş : 27.06.2009 / 20:14:00

AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu,'Bugün, beyhude yere surda gedik açılmasını bekleyenlerin, heveslerini kursaklarında bırakma günüdür' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Babuşçu, Abdi İpekçi Spor Salonu'ndaki AK Parti İstanbul 3. Olağan İl Kongresi'nin açılışında yaptığı konuşmada, bugünün, aynı dava ve ideal etrafında birlik ve beraberlik günü olduğunu ifade etti.

Bugünün, partiyi yıpratmak, partililer arasına nifak tohumları sokmak, birlik ve beraberliği bozmak için ellerini ovuşturanlara ''1 dakika'' deme günü olduğunu söyleyen Babuşçu, ''Bugün, beyhude yere surda gedik açılmasını bekleyenlerin heveslerini kursaklarında bırakma günüdür'' dedi.
Bu sırada, diğer aday Metin Külünk'ü destekleyenlerin ıslıkla tepki göstermeleri üzerine Divan Başkanı Hüseyin Tanrıverdi, Babuşçu'nun konuşmasını keserek salondakileri uyardı.

Daha sonra konuşmasına devam eden Babuşçu, tarihte sağduyulu olunması gereken kritik anların bulunduğunu, şimdi ihtiras dolu yorumları bir tarafa bırakıp, doğrunun yanında olmak gerektiğini kaydetti.

Kongrede daha sonra faaliyet ve mali rapor okunarak, delegelere sunuldu.

NOTLAR

AK Parti İstanbul 3. Olağan İl Kongresi, Abdi İpekçi Spor Salonu'nda çoğunluk sağlanmasının ardından Divan Başkanlığı'na Manisa Milletvekili Hüseyin Tanrıverdi'nin seçilmesiyle başladı.

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kongrenin yapılacağı salona büyük tezahüratlar arasında girerek, partilileri selamladı.

Erdoğan'ın kendisine ayrılan yere oturmasının ardından İl Başkanlığı'na aday olan Metin Külünk, yanına giderek Erdoğan ve Aziz Babuşçu ile kucaklaştı.

Salonda, Metin Külünk'ü destekleyenler sloganlar atarken, Külünk'ü destekleyen bazı kişilerin salona alınmadığı iddia edildi.

Bu arada, salondaki ''Sayın Başbakanım Asla Yalnız Yürümeyeceksiniz'', ''Başbakanın Kralı Kasımpaşalı'', ''Aziz İstanbul'un Aziz Başkanı'' ve ''Metin Ol İstanbul'' pankartları dikkati çekti.

CHP İstanbul İl Başkanı Gürsel Tekin'in de çelenk gönderdiği kongre salonunun dışına kurulan büyük ekranlardan kongre canlı olarak yayınlandı.

Kongreye, Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Milli Eğitim Bakanı Nimet Çubukçu, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Ömer Dinçer, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Abdülkadir Aksu'nun yanı sıra çok sayıda milletvekili katıldı.

Başbakan Erdoğan'ın oğlu Bilal ve kızı Sümeyye Erdoğan da kongreye katılanlar arasında yer aldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*