Bacakları ve bir kolu olmayan Ömer okuluna kavuştu

Bacakları ve bir kolu olmayan Ömer okuluna kavuştu.14463
  • Giriş : 19.02.2008 / 05:12:00
  • Güncelleme : 19.02.2008 / 00:11:19

Doğuştan bacakları ve bir kolu olmayan Ömer, özlediği okuluna kavuştu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sakatlığına rağmen hayata bağlılığını kaybetmeyen Ömer Dur, Erzurum Valisi Celalettin Güvenç'in yardımları ile dersbaşı yaptı. Ömer'i ilk gün okulda kamuoyunun leğendeki mahsun çocuk olarak tanıdığı Mahsun Şengül tekerlekli sandalyesi ile karşıladı.

Cihan Haber Ajansı'nın 'Bacakları ve bir kolu olmayan Ömer, yaşam sevinciyle görenleri şaşırtıyor' başlığı ile haberini yaptığı Ömer Dur(13)'a Vali Celalletin Güvenç ile Pasinler Kaymakamı Sıtkı Öcal el uzattı. Valisi Güvenç, Ömer'in eğitim hayatını sürdürebilmesi için Erzurum'da bir ev kiraladı ve Ömer'e de yeni bir tekerlekli sandalye hediye etti. İşsiz olan baba Talat Dur'a ise Vali Güvenç, bir kamu kuruluşunda iş bulma vaadinde bulundu.

Fahrettin Fındıkoğlu İlköğretim Okulu 6. sınıfa başlayan Ömer okulun ilk günü hiç beklemediği bir sürprizle karşılaştı. Babasının tekerlekli sandalye ile okula getirdiği Ömer'i okulun girişinde yine kendisi gibi tekerlekli sandalyeye mahkum olan ve kamuoyunun 'leğendeki Mahsun çocuk' olarak tanıdığı Mahsun Şengül karşıladı. Ömer'i,'hoş geldin' diye karşılayan Mahsun daha sonra arkadaşına sarılarak ona ilk ders günü moral ve güç verdi. Karşılıklı sarılmaların ardından Mahsun, yeni arkadaşını asansörle sınıfına kadar çıkarttı. Sınıfta ise Ömer'i öğretmeni karşıladı. Öğretmeni ile tanışmasının ardından Ömer, ilk derse girdi. Ömer okuluna, sınıfına, öğretmenine ve arkadaşlarına kavuştuğu için mutlu olduğunu dile getirerek, "Bugün en sevinçli günüm. Okula gidiyorum. Bana yardım edenlere teşekkür ediyorum. Sayın valime, kaymakamıma yardımları için teşekkür ediyorum. Okuluma kavuştum, öğretmenine kavuştum, dünyanın en mutlu çocuğuyum." dedi.

Ömer'in yeni sınıf arkadaşı olan Ayşe Yıldız isimli öğrenci ise Ömer'i tanımaktan ve aralarında görmekten dolayı sevinçli olduklarını belirterek, "Ömer arkadaşımızı tanıdığımız için hepimiz mutluyuz. Ömer'in okula gelmesine sevindik. Böyle bir arkadaşımız olduğu için mutluyuz" diye konuştu.

Oğlu Ömer'i okula göndermekten dolayı dünyanın en mutlu insanının kendisi olduğunu söyleyen anne Ümmühan Dur ise kendilerine yardım elini uzatan herkese teşekkür etti. Ömer'in okuyup büyük bir adam olmasını ve kendisi gibi özürlülere yardım elini uzatmasını istediğini sözlerine ekleyen anne Dur, "Bugün benim için dünyanın en mutlu günü. Oğlum okula başladı, mutluyum. Ömer'e destek olan vali ve kaymakama teşekkür ediyorum, bizlere destek oldukları ve Ömer'i okula başlattıkları için. Ömer okuduğu için seviniyorum. İnşallah devamını getirir, kendisi gibi özürlülere destek çıkar, onlara kol kanat olur." şeklinde duygularını dile gitirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious