Bacalarınızı mutlaka temizleyin

  • Giriş : 09.11.2006 / 00:00:00

Kocaeli İtfaiye Dair Başkanlığı, sobaların yanması ile birlikte vatandaşları bacalardan çıkabilecek tehlikelere karşı uyardı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Türkiye'deki konut yangınlarının yüzde 20'sinin temizlenmeyen bacalar yüzünden çıktığına dikkat çeken Başkanlık, her yıl kış mevsimine girmeden düzenli olarak yapılacak baca temizliğinin can ve mal kaybını önleyeceğini kaydetti.
Bu arada Büyükşehir, İtfaiye Daire Başkanlığı bünyesinde bir temizlik ekibi kurdu. İtfaiye Daire Başkanlığı'nın 335 21 24 telefonlarını arayan vatandaşlar baca temizliği için müracaat edebiliyor. Adresi alan ekipler ise 20 YTL karşılığında temizliği gerçekleştiriyor. Hizmet çerçevesinde evlerin yanı sıra kamu kurum ve kuruluşları ile okulların bacaları da temizleniyor.

Yetkililer, vatandaşların bu konuda oldukça bilgili ve hassas olduğunu belirterek günde en az 30 adet baca temizleme müracaatı aldıklarını söyledi. Bacaların yılda iki kez temizlenmesi gerektiğine dikkat çeken yetkililer, soba içine çuval atılmaması ve kaçak kömür kullanılmaması konusunda da uyarıda bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious