Bafra saldırısının katil zanlısı yakalandı

Bafra saldırısının katil zanlısı yakalandı.18812
  • Giriş : 27.03.2008 / 13:34:00

Polis, saldırıda yaralanan kulüp müdürü Engin Özarslan'ın ifadesine başvurdu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

3'üncü lig takımlarından Bafra Belediyespor'a yapılan silahlı saldırının katil zanlısı yakalandı. İlk ifadelere göre, kulübün teknik direktörü ve antrenörünün ölümüyle sonuçlanan baskının sebebi, telefonda yapılan tartışma. Tartışmanın nedeni ise maçlardaki 50 kuruşluk simit satışı.

Polis, saldırıda yaralanan kulüp müdürü Engin Özarslan'ın ifadesine başvurdu.

Özarslan, olay günü kendisini telefonla arayan bir kişiyle tartıştığını, saldırının da tartışmadan hemen sonra gerçekleştiğini söyledi.

Bu bilgilerden yola çıkan polis, önce zanlıların kaçarken kullandıkları minibüsü terkedilmiş halde buldu. Minibüs, Bafra Şehir Stadı'nda simit satan fırının sahibi Nuri Söyleyen'e aitti.

Nuri Söyleyen, damadı İsmal Aydın ve akrabası Mustafa Şimşek'in aralarında bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı. Ancak daha sonra bu kişilerden 7'si serbest bırakıldı.

Diğer üç zanlının itirafıyla cinayetler aydınlatıldı. İddiaya göre İsmail Aydın, hafta sonu oynanacak maçta satacakları simit sayısını belirlemek için kulüp müdürü Özarslan'ı arayarak, maça seyirci alınıp alınmayacağını sordu.

İkili arasında tartışma çıkması üzerine kulüp müdürü küfrederek telefonu kapattı. İsmal Aydın da bunun üzerine Mustafa Şimşek ile birlikte kulüp binasına gitti.

Burada İsmal Aydın, Engin Özaslan'a saldırdı. Mustafa Şimşek ise araya giren teknik direktör Sedat Gezer ile kaleci antrenörü İsmail Kurt'u öldürdü, kulüp müdürünü de yaraladı.

Sorgusu süren 3 zanlının adliyeye sevkedilmesi bekleniyor.

Bafraspor'a baskın: 2 ölü, 1 yaralı

Samsun'un Bafra ilçesinde kurulu ve TFF 3'üncü Lig'de mücadele eden Bafra Belediyespor Kulübü'ne geçtiğimiz salı günü silahlı saldırı düzenlenmiş, saldırıda teknik direktör Sedat Gezer ve kaleci antrenörü İsmail Kurt hayatını kaybetmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious