BAĞ-KUR emeklilerine zam talebi

BAĞ-KUR emeklilerine zam talebi.17704
  • Giriş : 28.11.2008 / 11:52:00

Tüm BAĞ-KUR Üyeleri ve Emeklileri Dul ve Yetimleri ile Tarım Kesimi BAĞ-KUR'lular Sosyal Dayanışma Derneği Genel Başkanı Ali Paşa Aksu, BAĞ-KUR emeklilerinin maaşlarına zam istedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Aksu, dernek genel merkezinde yaptığı basın toplantısında, sayıları 2 milyonu aşan BAĞ-KUR emeklisi ile tarımda kendi adına çalışıp da emekli olanların hayat standardının düşük olduğunu belirtti.

Yıllık maaş artışlarının ekmek parasını bile karşılamadığını savunan Aksu, esnaflık yaparak yıllarca ülkesine hizmet etmiş emeklilerin bunu hak etmediğini söyledi. Küresel mali krizin en çok emeklileri etkilediğini kaydeden Aksu, doğal gaz zammının da kendilerini zor durumda bıraktığını ifade etti. Emeklilerin yakacak ihtiyacını ancak borçla karşılayabildiğini belirten Aksu, şöyle konuştu:

''Bugün kredi kartı borcu en fazla olan kesim emeklilerdir. Başbakanımıza sesleniyorum: Emeklileri içine düştüğü bu sıkıntılı durumdan kim kurtaracak? Asgari 465 YTL alan emeklilerimizin bu şartlarda yaşamasına imkan yoktur. Emekli maaşlarımızın hiç olmazsa günlük peynir ekmek alınabilecek düzeye getirilmesini talep ediyoruz.'

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*