Bagajda kadın cesedi bulundu

  • Giriş : 15.11.2006 / 00:00:00

Eskişehir'de yol ortasında terk edilen aracı inceleyen polis, bagajda yedi yerinden bıçaklanarak öldürülmüş bir kadın cesediyle karşılaştı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

15.11.2006 13:47-TÜRKİYE
Osman Arslan -Genel
Öldürüp bagaja koyduğu bayanın yanına isminin de yazılı olduğu 'uyarmıştım' notunu bıraktı
ESKİŞEHİR (CİHAN)-Alınan bilgiye göre, Basın Şehitleri Caddesi üzerinde dörtlüleri yanar vaziyette yol ortasına bırakılan bir araç trafiği engellediği gerekçesiyle polise bildirildi. Olay yerine gelen polis, aracın sahibini araştırdı ve otomobilde incelemelerde bulundu.

Araç sahibine ulaşamayan polis bagaj kapağı üzerinde bir not buldu. Notta, "Yanlış yapma kopartırım demiştim. Yalnızca sözümün eri oldum. Allah'a emanet ol. Mahir Kılıç" ifadelerinin yer aldığı belirtildi.

Aracın üzerindeki 26 KF 963 plakayı kontrol eden polis bu plakanın başka bir araca ait olduğunu belirledi. Cadde üzerinde bırakılan aracı da şase numarasından araştıran polis bu aracın da çalıntı olduğunu tespit etti. Bunun üzerine araçta detaylı arama yapan polis bagaj kapağını açtığında bayan cesediyle karşılaştı.

Olay yerine çağrılan savcı ve olay yeri inceleme ekibinin yaptığı çalışmaların ardından isminin Sevim Yalçınkaya (27) olduğu öğrenilen bayanın cesedi Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi morguna kaldırıldı.

Yapılan incelemede bayanın yedi yerinden bıçaklanarak öldürüldüğü anlaşıldı. Polis, araca bırakılan nottaki Mahir Kılıç ismini takibe aldı. 33 yaşındaki Kılıç'ın ateşli silahlar kanununa muhalefet, yağma, tehdit yoluyla para isteme, oto hırsızlığı ve işyerinden hırsızlık suçlarından sabıkalı olduğu ve arandığı kaydedildi.

Öldürülen Yalçınkaya'nın da hırsızlıktan sabıkası bulunduğu belirtildi. Yalçınkaya ve Kılıç'ın dost hayatı yaşadıkları iddia edildi. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious