Bağcılar'daki gecekondu yıkımında arbede yaşandı

Bağcılar'daki gecekondu yıkımında arbede yaşandı.11918
  • Giriş : 01.06.2006 / 00:00:00

Bağcılar'da hazine arazisi üzerine yapılan üç gecekondu belediye ekipleri tarafından yıkıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çevik kuvvet polisinin müdahalesi ile etkisiz hale getirilen gecekondu sahiplerinden bir kadın fenalık geçirdi. Engellemelere rağmen yıkım gerçekleştirilirken, bazı gecekondu sahipleri "32 yıldır, buradayız. Her tür vergimizi veriyoruz, su, elektirik, doğalgaz bağladılar, şimdi neden evlerimizi yıkıyorlar" diye konuştu.

Kirazlı Mahallesi'nde imar planında yeşil alan ve okul arazisi olarak görülen hazine arazisinin üzerine yapılan 3 gecekondu yıkıldı. Sabah saatlerinde gecekonduların bulunduğu bölgeye gelen yıkım ekipleri ve çevik kuvvet polisi, kendilerine önceden tahliye tebligatı yapılan gecekondu sahiplerinin evlerini boşaltmalarını istendi. Evlerinden çıkamak istemeyen gecekondu sahipleri polis ve zabıta ekipleri tarafından evlerinden çıkartıldı. Evlerde bulunan eşyalarında dışarı çıkartılmasıyla gecekondular iş makineleri tarafından yıkıldı. Bu sırada direnişlerini sürdüren gecekondu sahipleri, yıkım ekiplerine saldırdı. Polisin müdahale ettiği ev sahiplerinden bir kadın baygınlık geçirdi. Evi yıkılan Selçuk Gedik, birkaç gün önce emlak vergisi verdiğini bugün ise evinin yıkıldığını söyledi. Evlerinin yıkım kararı ile ilgili hukuki sürecin devam ettiğini belirten Gedik, "Mahkeme bazı gecekondular için yürütmeyi durdurma kararı aldı. Bazıları için ise daha karar çıkmadı. Belediye ekipleri bu kararın çıkmasını beklemeden yıkımı gerçekleştridi." diyerek yıkım ekiplerinin suç işlediğini iddia etti.

Yaşanan arbedelere rağmen 3 gecekondunun yıkımı gerçekleştirildi. Gecekondu sahipleri eşyaları ile dışarda kaldıklarını belirterek durama isyan etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious