Bağcılar'daki patlama protesto edildi

  • Giriş : 02.06.2006 / 00:00:00

Bağcılar'da bulunan bir apartmanın bodrum katında 28 Mayıs 2006 tarihinde 2 kişinin ölümüyle sonuçlanan patlama, mahalleli tarafından protesto edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bağcılar, Yıldıztepe Shell Benzin istasyonu önünde öğle saatlerinde bir araya gelen yaklaşık 150 kişilik grup Shell benzin istasyonu önünde toplandı. Grup burada, patlamadan sorumlu tututukları benzin istasyonunu ile benzin istasyonlarını denetlemesi gereken resmi kurumları protesto etti.

Mahalleli adına bir basın açıklaması yapan Ali Kılıçoğlu, 28 Mayıs akşamı meydana gelen patlama neticesinde 2 genci hayatlarını kaybettiğini, 5 kişinin de ağır yaralandığını söyledi. Kılıçoğlu, "Bu olayın meydana gelmesine sebep olan o bölgedeki Shell Benzin İstasyonu sorumlularını ve bu istasyonları denetlemekle görevli resmi kurumları bize bir açıklama yapmaya davet ediyoruz." dedi. LPG istasyonlarının bomba istasyonlarından farklı olamadığını dile getiren Ali Kılıçoğlu, "Buraya ruhsat veren kurumlar, bu gerçeği bilmemezlikten ve görmemezlikten geliyor" şeklinde konuştu.

Shell Benzin İstasyonu'na siyah çelenk bırakan grup, açıklamanın ardından, "Katiller bulunsun, Kıyıklık nerede?" şeklinde slogan atarak olaysız bir şekilde dağıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious