Bağcılar'daki kazada, kamyonet binaya girdi

  • Giriş : 23.07.2006 / 00:00:00

Bağcılar'da hızını alamayan kamyonet, atölye olarak kullanılan iki katlı binaya girdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Edinilen bilgiye göre, İsmail Akgün yönetimindeki 34 CDK 81 plakalı kamyonet Bağcılar Dereyolu Caddesi üzerinde direksiyon hakimiyetini kaybetti. İlk olarak kaldırıma çıkan kamyonet, yaklaşık 20 metre ilerdikten sonra atölye olarak kullanılan iki katlı binaya çarptı. Binaya yarısına kadar giren kamyonetin içerisinde bulunan şöfor İsmail Akgün ve Recep Aydın hafif şekilde yaralandı. Kaza sonrası çevredeki vatandaşlar yaralı Akgün ve Aydın'ı kamyonetten çıkardı. Daha sonra olay yerine gelen sağlık ekipleri, Akgün ve Aydın'a ayakta müdahale etti.

Kaza sonrası olay yerine gelen ve atölye sorumlusu olduğu öğrenilen Hıdır Engintepe isimli şahıs, yaralı Akgün ve Aydın'ın kimliğini almak istedi. Buna karşı çıkan Akgün ile Engintepe tartışmaya başladı. Çevredeki vatandaşlar araya girerek, tartışmanın kavgaya dönüşmesini engelledi.

Aynı yerde biçok kazanın olduğunu belirten vatandaşlar önlem almadıklarını öne sürdükleri belediye yetkililerine tepki gösterdi. Defalarca belediyeye başvurduklarını anlatan vatandaşlar, "Ama ilgilenen olmadı. Hızlı gelen araçlar buradaki çukurdan kaçarak kendilerini sağa atıyor. Ondan sonrada kazalar oluyor" diye konuştu.

Kaza esnasında atölyede tatil günü olmasından dolayı kimsenin bulunmaması, yaşanması muhtemel bir faciayı önledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious