Bağdat Sempozyumu sona erdi

Bağdat Sempozyumu sona erdi.11810
  • Giriş : 10.11.2008 / 15:59:00

Ümraniye Belediyesi, IRCICA ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’nin ortaklaşa gerçekleştirdiği ve üç gün süren ‘İslam Medeniyeti’nde Bağdat’ sempozyumu düzenlenen kapanış töreni ile sona erdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ümraniye Belediyesi, IRCICA ve Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nin ortaklaşa düzenlediği 'İslam Medeniyeti'nde Bağdat' sempozyumu düzenlenen bir törenle sona erdi. Üsküdar Bağlarbaşı Kültür Merkezi'nde düzenlenen ve üç gün süren sempozyumun kapanış töreninde söz alan konuşmacılar, sempozyumla ilgili değerlendirmelerde bulundu.

BAŞKAN CAN: 'SEMPOZYUM ÖNEMLİ BİR ADIMDI'

Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can, ortaklaşa düzenledikleri bu sempozyumla Bağdat'ın tarihi, sosyolojik, siyasi ve coğrafik yönlerini alanının uzman akademisyenleriyle tartışmaya açtıklarını söyledi. Bağdat'ın hem bulunduğu coğrafya hem de İslam dünyası için önem taşıdığını belirten Başkan Hasan Can, sempozyumla Bağdat'ın öneminin anlaşılması için büyük bir adım attıklarını söyledi. Kültüre ve sanata yaptıkları katkılardan büyük mutluluk duyduklarını vurgulayan Başkan Can, bu tür uluslar arası organizasyonlar düzenlemenin kendileri için gurur verici olduğunu da sözlerine ekledi.

SEMPOZYUMDA SUNULAN TEBLİĞLER KİTAPLAŞACAK

Kapanış konuşmasında söz alan Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Dekanı Prof. Raşit Küçük ise Bağdat Sempozyumu'nun birçok açıdan önemli bir organizasyon olduğunu söyledi. Amaçlarının Bağdat'ı her yönüyle konuşmak ve tartışmak olduğunu belirten Prof. Dr Küçük, parlak geçmişi ve etkilediği akımlar açısından Bağdat'ın bulunduğu coğrafyada önemli bir fonksiyonu üstendiğini söyledi. Sempozyumun son derece yararlı geçtiğini hatırlatan Küçük, katkıları ve yakın alakalarından dolayı Ümraniye Belediye Başkanı Hasan Can'a teşekkür etti.

3 gün süren 'İslam Medeniyeti'nde Bağdat' isimli sempozyumuna yurt içi ve yurt dışından yüzü aşkın akademisyen katıldı. Sempozyumda akademisyenlerce sunulan tebliğler Ümraniye Belediyesi tarafından kitap haline getirilecek.

HABER7

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*