Bağdat'ta 121 ölü 226 yaralı

  • Giriş : 04.02.2007 / 00:00:00

Bağdat dün, son günlerin en kanlı saldırılarından birini yaşadı... Bomba yüklü bir kamyon, Şii Kürtler’in yoğun olarak yaşadığı Sadriya bölgesinde bir pazar yerine daldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

SON GÜNLERİN EN KANLISI

Yetkililer, saldırının, son iki ay içinde düzenlenen en kanlı eylem olduğunu ve gıda taşıyan aracı kullanan intihar bombacısının, saldırıyı, pazar yerinin kalabalık olduğu bir saatte düzenlediğini belirttiler. Yaralıların civardaki hastanelere kaldırıldıkları ifade edildi. Yüzü kanlar içindeki bir görgü tanığı, "Çok şiddetli bir patlama oldu. Bir araç havaya uçtu. Kendimi yerde buldum. Olay Sadriya'da oldu. Yaşadığıma seviniyorum" dedi.

KERKÜK’TE 7 PATLAMA

Saldırılardan nasibini, Kerkük de aldı... Bu yıl kentin geleceğini belirleyecek referandum öncesinde gergin bekleyişin sürdüğü şehirde, dün 7 ayrı patlamada 2 kişi öldü, 37 kişi yaralandı. Polis yetkilileri, olaylarda kullanılan patlayıcıların küçük olması ve hafta sonu nedeniyle sokakların boş olması sonucunda, ölü ve yaralı sayısının fazla olmadığını belirtti. Patlamalardan ilki Irak Kürdistan Demokrat Partisi'nin Musalla Mahallesinde bulunan parti binası önünde meydana geldi. Diğer bir patlama Irak Cumhurbaşkanı Talabani'nin başkanı olduğu IKYB binası önünde oldu. Üçüncü saldırı Domiz semtinde meydana geldi. Bir başka patlama ise Kerkük Milli Eğitim Müfettişi Serdar Sadr'ın evinin önünde gerçekleşti. Kentte sokağa çıkma yasağı var.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious