Bağdat'ta 51 ceset bulundu

  • Giriş : 08.10.2006 / 00:00:00
  • Güncelleme : 04.05.2010 / 19:35:51

Divaniye'de, radikal Şii lideri Mukteda Essadr'a bağlı Mehdi Ordusu hakim konumda. Bu arada, Kerkük'te ilan edilmiş olan sokağa çıkma yasağı bu sabah kalktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bağdat sokakları, gittikçe artan şiddet hadiselerine sahne oluyor. Şiddet olaylarının arkasında, rakip "ölüm mangaları" bulunuyor. Bunların bazıları Sünni direnişçilere, bazıları da Şii milislere bağlı.

Bağdat'ta güvenlik ve asayişi sağlayabilmek için 50 bin Irak ve Amerikan askeri konuşlandırıldı. Ancak bu da şiddeti önleyemiyor.

Öte yandan, Divaniye kentinde bugün sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Yasak, Şii milisleriyle güvenlik kuvvetleri arasındaki şiddetli çatışmalar yüzünden ilan edildi.

Olaylar, Iraklı ve Amerikalı askerlerin, Salim mahallesinde operasyona başlamasından sonra patlak verdi. atışmalarda bir Amerikan tankı imha edildi, ölen olmadı.

Divaniye'de, radikal Şii lideri Mukteda Essadr'a bağlı Mehdi Ordusu hakim konumda. Bu arada, Kerkük'te ilan edilmiş olan sokağa çıkma yasağı bu sabah kalktı. Yasak, önceki gün güvenlik güçlerinin operasyonları için ilan edilmişti. Operasyonlarda 150 şüpheli gözaltına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious