Bağdat'ta bombalı saldırı, hedef eski başbakan Allavi!

  • Giriş : 11.12.2007 / 10:24:00

Bağdat'taki bombalı saldırıda eski Başbakan İyad Allavi hedef alındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Irak'ın başkenti Bağdat'ta bomba yüklü araçla düzenlenen saldırıda eski Başbakan İyad Allavi'nin de hedef alındığı bildirildi.

Polis açıklamasında, bomba yüklü aracın, başkentin batı kesiminde bulunan, Saddam Hüseyin'in devrilmesinden sonra göreve gelen ilk başbakan Allavi ve küçük bir Sünni partisi olan Ulusal Diyalog Cephesi'nin lideri Salih El Mutlak'ın bürolarının bulunduğu binanın yakınında patlatıldığı kaydedildi.

Saldırı sırasında Allavi ve El Mutlak'ın bürolarında olmadıkları kaydedildi. 12 kişinin de yaralandığı saldırıda ölenlerin 2 koruma görevlisi olduğu bildirildi. İlk haberlerde, Ulusal Diyalog Cephesi'nin lideri Salih El Mutlak'ın hedef alındığı saldırıda 2 kişinin öldüğü, 4'ünün yaralandığı bildirilmişti.

Bomba yüklü aracın, parti liderinin başkentin batı kesiminde bulunan evinin yanında patlatıldığı belirtilmişti. Bu arada silahlı kişilerin, Bağdat El Reşad ruh hastalıkları hastanesinin müdürünü öldürdüğü kaydedildi. İbrahim Muhammed Acil'in dün akşam, başkentin doğusundaki Belediyet bölgesindeki evine giderken saldırıya uğradığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious