Bağdat'ta bombalı saldırı: 2 ölü

  • Giriş : 10.05.2007 / 00:00:00

Bağdat’ta, sokağa çıkma yasağından kısa süre önce bir dizi patlama meydana geldiği, düzenlenen 2 bombalı saldırıda ilk belirlemelere göre, 2 kişinin öldüğü bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Polis açıklamasına göre, gece sokağa çıkma yasağının yerel saatle 22.00’de başladığı Bağdat’ta, saat 21.00’de Zafaraniye bölgesindeki bir dükkanın önünde park halindeki bir motosikletin infilak etmesi sonucu 2 kişi öldü, 4 kişi de yaralandı. Bu saldırıdan yaklaşık 20 dakika sonra da başkentin merkezinde Şiiler’in çoğunlukta olduğu bölgede, bir ABD konvoyunun geçişi sırasında bomba yüklü araçla intihar saldırısı düzenlendi. İntihar saldırısında meydana gelen can kaybı konusunda henüz açıklama yapılmadı.

Öte yandan Bağdat’ın batısındaki Sünni direnişçilerin kalesi olarak nitelenen Anbar vilayetinde çıkan çatışmada, 1 ABD askerinin öldürüldüğü bildirildi. Amerikan ordusu adına yapılan açıklamada, 1 askerin Anbar’daki çatışmada öldüğü kaydedildi. Irak’ta, ABD işgalinin başladığı 2003 yılı mart ayından bu yana ölen ABD askeri sayısı, Reuters Ajansı’nın verilerine göre 3 bin 383’e yükseldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious