Bağdat'ta ikinci saldırı: 8 ölü 19 yaralı

  • Giriş : 13.09.2006 / 00:00:00

Irak'ın başkenti Bağdat'ta bir elektrik dağıtım tesisini koruyan polisleri hedef alan bombalı saldırıda 8 kişi öldü, 19 kişi yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bağdat'ın batısındaki Zayouna bölgesinde meydana gelen saldırının polisleri hedef aldığı belirtildi. Saldırıda ölenlerin kaçının polis olduğu henüz bilinmiyor. Bağdat'ta sabah saatlerinde de bir trafik polisi karakolunu hedef alan saldırıda 14 kişi ölmüştü.

Öte yandan Irak'ta dün ve önceki gün meydana gelen iki ayrı saldırıda iki Amerikan askerinin öldüğü açıklandı. Amerikan ordusundan yapılan açıklamada askeri araçtaki bir askerin dün yol kenarına yerleştirilen bombanın infilak etmesi sonucu, bir askerin de önceki gün direnişçilerle girdiği çatışmada aldığı yaralardan dolayı öldüğü belirtildi. 2 askerin daha ölmesiyle ABD'nin 2003'ten bu yana Irak'taki asker kaybı 2670'e çıktı.

Irak İçişleri Bakanlığı yetkilileri de son 24 saat içinde Bağdat'ın farklı bölgelerinde kimliği belirsiz 60 ceset bulunduğunu açıklamıştı. Kerkük'ün Hayl el Askeri semtinde 4. köprüye yakın bir noktada yol kenarına yerleştirilen bombanın infilak ettirilmesi sonucu da 4 sivil yaralandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious