Bağdat'ta parka roket düştü

Bağdat'ta parka roket düştü.79370
  • Giriş : 08.05.2008 / 19:27:00
  • Güncelleme : 08.05.2008 / 19:07:40

Irak'ın başkenti Bağdat'ta, bir roketin parka isabet etmesi sonucu ilk bilgilere göre 2 sivil öldü.Irak polisi, Bağdat'ın merkezinde bulunan El Sadun Sokağı yakınlarındaki parka roket isabet ettiğini açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İki sivilin ölümüne ve 6 sivilin yaralanmasına neden olan saldırının düzenlendiği parka, Salı günü de roket atıldığı belirtildi.Polis, Bağdat'ın doğusundaki Zayona semtinde de bir minibüste bomba patladığını, 2 yolcunun öldüğü olayda 5 kişinin yaralandığını bildirdi.

SADR SEMTİ

Bu arada, Amerikan ordusu, Amerikalı ve Irak askerleriyle Şii milisler arasında çatışmaların olduğu Sadr semtinde dünden beri 17 militanın öldürüldüğünü açıkladı.

Amerikan ordusu, ayrıca Sadr semtinde hoparlörle halka "Evlerinizi terk edin" ve "Stadyumlara gidin" duyuruları yapıldığı haberini yalanladı. Açıklamada, bu iddianın doğru olmadığı, yalnızca bir "söylenti" olduğu belirtildi.

Sadr semti sakinleri, Iraklı askerlerin hoparlörlerle sürekli anonslar yaptıklarını ve halktan yakındaki stadyumlara gitmelerini istediklerini, ancak vatandaşların çoğunun hala semti terk etmediğini anlatmıştı.Bu uyarılar, Amerikan güçleri desteğindeki Irak askerlerinin, yaklaşık 7 haftadır devam eden çatışmaların ardından yeni bir operasyon hazırlığında olduğu şeklinde yorumlanmıştı.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious