Bağdat'ta patlama: 5 ölü

  • Giriş : 11.06.2008 / 19:11:00
  • Güncelleme : 11.06.2008 / 17:50:32

Irak'ın başkenti Bağdat'ta meydana gelen patlamada, aralarında 7 yaşındaki bir çocuğun da bulunduğu 5 sivil hayatını kaybetti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Irak'ın başkenti Bağdat'ta meydana gelen patlamada, aralarında 7 yaşındaki bir çocuğun da bulunduğu 5 sivil hayatını kaybetti.

Yetkililer, Şii mahallesi Hürriye'de bir köprü yakınında yola yerleştirilen bombanın bu sabah 10.00 civarında infilak ettiğini, bir minibüste aralarında 7 yaşındaki bir erkek çocuğu ile bir kadının bulunduğu 5 kişinin öldüğünü, 10 kişinin de yaralandığını belirtti.

Bu arada Bağdat'ın merkezinde bulunan Kerrada mahallesinde bulunan işlek bir caddeye 2 havan topunun isabet ettiği, olayda 1 sivilin öldüğü, 5'inin de yaralandığı kaydedildi.

-"BOMBA UZMANI YAKALANDI"-

Öte yandan Amerikan ordusundan yapılan bir açıklamada, İran'da eğitim görmüş bir bomba uzmanının Bağdat'ın güneydoğusunda yakalandığı kaydedildi.

Açıklamada, bugün evine yapılan baskınla ele geçirilen zanlının, patlayıcı eğitimi için birkaç kez İran'a gittiğinin, silah ve bomba yapımı malzemelerinin Irak'a sokulmasında İran'la temasları bulunduğunun düşünüldüğü ifade edildi.

Zanlı hakkında gözaltındaki bazı kişilerden istihbarat sağlandığı belirtilen açıklamada, bu kişinin Irak'ta faaliyet gösteren "özel grup" üyelerinden olduğu kaydedildi.

ABD "özel grup" tanımını, ABD karşıtı Şii lideri Mukteda Sadr'ın ateşkes ilanına karşı çıkan Şii milisleri için kullanıyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious