Bağdat'ta saldırılar - 22 ölü

  • Giriş : 17.06.2006 / 00:00:00

Bağdat ardarda patlayan bombalarla yine kan gölüne döndü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İlk saldırı Bağdat'ın en eski pazarlarından birine düzenlendi. Kentin kuzeyindeki Kazimiye semtinde bulunan İsterbadi pazarına havan topu fırlatıldı. Bu saldırıda 4 kişi ölürken 13 kişi de yaralandı.

İkinci saldırı ise kentin merkezindeki kalabalık bir pazar yerinde düzenlendi. Polis bu saldırıda 6 kişinin öldüğünü 11 kişinin de yaralandığını açıkladı.

Kentin güneyindeki Mahmudiye'de askeri kontrol noktasını hedef alan bombalı araç saldırısında 7 kişi öldü, 15 kişi yaralandı.

Kent merkezinde bomba yüklü araçla düzenlenen bir başka saldırıda da 4 kişi öldü, 11 kişi yaralandı. Yetkililer ölenlerden 3'ünün Iraklı siviller olduğunu belirtti.

Yine Bağdat merkezindeki Ulusal Tiyatro yakınlarında düzenlenen bombalı araç saldırısında 1 kişi öldü, 5 kişi yaralandı.

Bu arada Bağdat'ın güneyinde dün akşam Dağara belediye konseyi başkan yardımcısı ve 2 oğlunun silahlı kişilerce öldürüldüğü açıklandı. Yetkililer 2 oğlu ile birlikte olan Rasim Musa'nın evinin yakınlarında öldürüldüğünü kaydetti. Yine başkentin güneyindeki Mahavil köyünde dün akşam bir kişinin silahlı kişiler tarafından öldürüldüğü bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious