Bağdat'ta Toplu mezar bulundu

Bağdat'ta Toplu mezar bulundu.11470
  • Giriş : 18.11.2007 / 09:17:00

Bağdat'ın güneydeki bir banliyösünde bugün naylon torbalar içinde bulunan çok sayıdaki çürümüş ceset parçasının 35 erkeğe ait olduğu açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Polisin ve bölgedeki gazetecilerin bildirdiklerine göre, naylon torbalar içindeki cesetler, Sünnilerin çoğunlukta olduğu başkentin Dora mahallesinde bulunduktan sonra yakındaki bir Şii camisine nakledildi.

Bölgedeki bir AP foto muhabiri, camide içinde ceset parçaları bulunan 35 naylon torba saydığını bildirirken, polis, her torbada bir kurbana ait ceset kalıntılarının bulunduğunu söyledi.

İsminin açıklanmasını istemeyen bir emniyet mensubu, Amerikan ve Irak ordusuyla işbirliği yapan eski isyancılardan oluşan ve Dora semtinde faaliyet gösteren El Şehva (Uyanış) adı verilen grubun üyeleri tarafından Hevr Ricab semtinde bulunan cesetlerin en az yedi ay önce öldürülen kişilere ait olduğunu söyledi.

Cesetlerin inşa halindeki bir binada bulunduğunu belirten emniyet yetkilisi, burasının, Irak'ın güney bölgelerinden Bağdat'a gelirken öldürülenlerin cesetlerinin istif edildiği bir yer gibi kullanıldığının anlaşıldığını kaydetti.

Cesetlerin, Bağdat'ın güneyindeki Ebu Şir semtindeki bir Şii camisine götürüldüğü ve polise teslim edildiği belirtiliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious