Bağımayınca tecavüz sayılmıyormuş!

Bağımayınca tecavüz sayılmıyormuş!.7146
  • Giriş : 28.12.2007 / 10:34:00

Tecavüze uğradığını söyleyen kadına mahkeme 'neden bağırmadın' dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Samsun’un Tekkeköy İlçesi’nde 29 yaşındaki 2 çocuk annesi A.G, komşusu 27 yaşındaki Selim Bak’ın kendisine ormanda tecavüz ettiğini öne sürerek şikayetçi oldu.

Samsun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde yapılan yargılamalarda Selim Bak, "Aramızda gönül ilişkisi vardı. Kendi rızasıyla cinsel ilişkiye girdik" dedi. A.G. ise ölümle tehdit edildiği için bağıramadığını belirterek, "Ormanlık alanda eşarbımı boğazıma dolayıp, sıkarak bana tecavüz etti" dedi.

Mahkeme, genç kadının "bağırmadığı ve yardım istemediğini, ayrıca olay yerinin yakınında yazlık evler bulunduğu gerekçesiyle olayın rıza ile olduğuna" kanaat getirdi ve Selim Bak’ın beraatine karar verdi.

Ancak, A.G’nin yaptığı itiraz üzerine, dosyayı inceleyen Yargıtay 5’inci Ceza Dairesi "Olaydan 10 gün önce boşanan 2 çocuğu bulunan kadının iffetini ortaya atarak iftira atmak için bir nedeni yoktur" kararına vararak, beraat kararını bozdu. Dava, Samsun 1’inci Ağır Ceza Mahkemesi’nde tekrar görülmeye başlandı. Mahkeme, şikáyetçi A.G’nin Adli Tıp Kurumu’na gönderilerek ruh ve beden sağlığının bozulup bozulmadığının araştırılmasına karar verdi ve duruşmayı erteledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious