Bağımlı genç çareyi poliste aradı

Bağımlı genç çareyi poliste aradı.6440
  • Giriş : 14.10.2008 / 14:57:00

Edirne'de ibretlik feryat! Uyuştucu bağımlısı bir genç polise sığındı. Genç tedavi olmak istediğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde diktiği Hint kenevirlerini esrar haline getirerek sattığını ve kendisinin de bağımlı olduğun belirten 16 yaşındaki genç, tedavisinin yapılması için polise teslim oldu.

Edinilen bilgiye göre, Edirne'nin Uzunköprü ilçesinde Polis Merkezi'ne gelen O.Ö.K. (16), Kırklareli'nin Babaeski ilçesi Hacıhasan Mahallesi Şeytandere mevkisinde yaklaşık 40 bin kök Hint keneviri ektiğini bildirdi. O.Ö.K, bunları topladıktan sonra esrar haline getirerek, değişik yerlerde ve düğünlerde 5 YTL karşılığında sigara kağıdına sararak sattığını söyledi.

Kendisinin de uyuşturucu kullandığını ve tedavi olmak istediğini ifade eden O.Ö.K, kendisine yardımcı olunması için teslim olduğunu kaydetti.

Polis yetkilileri, O.Ö.K'nin ifadesinin ardından mahkkemeye sevk edildiğini bildirdiler. Mahkeme, O.Ö.K'nin Alkol ve Madde Bağımlıları Araştırma ve Tedavi Merkezinde (AMATEM) tedavisinin yapılmasına karar verdi.

Öte yandan, Uzunköprü Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, O.Ö.K'nin Hint keneviri yetiştirdiği bölgenin Babaeski Emniyet Müdürlüğüne bildirildiğini ve konuyla ilgili çalışmaların devam ettiğini ifade etti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*