Bağış, modern nazilere karşı uyardı

Bağış, modern nazilere karşı uyardı.11349
  • Giriş : 19.01.2008 / 16:57:00

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Egemen Bağış, Avrupa'nın "Aşırı sağcı-faşist özentileri tarafından 'İslamlaşmaya karşı kentler' diye bir marjinal guruplaşmanın örgütlendiğini öğrendiklerini" belirterek, "Nazi taklidi bu gruplaşmanın Avrupa'daki Müslümanl

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bağış, yaptığı açıklamada, "Avrupa'daki Türklerin sahipsiz olmadığını" söyledi. Türklerin yaşadıkları ülkelerin şerefli ve yasalara saygılı üyeleri olduğunu ifade eden Egemen Bağış, şunları kaydetti:

"Avrupa'da yaşayan Türkler, Kamu otoriteleriyle de tam işbirliği içinde bu tür insanlık dışı ve ırkçı gruplaşmaları etkisiz hale getireceklerdir. Bu konuda Türkiye Cumhuriyeti'nin yurt dışı temsilcileri de kendilerine düşeni yapmaya hazırdır. AK Parti ve hükümetimiz bu konuda son derece hassastır. Gelişmeleri yakından izlemekteyiz. AB makamlarının da bu marjinal gruba karşı tedbirli olacağını düşünmekte, ümit etmekteyiz. Avrupa'da Nazizm Berlin'de bir bodrumda sona ermiştir. İtalya'da faşizm, bir elektrik direğinde son bulmuştur. Dünyanın lanetlediği bu hayaletlerin 21. Yüzyılda başka maskelerle ve bu kez de Müslümanları hedef seçerek ortaya çıkmalarına izin veremeyiz."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious