Bağış: Öyle bir başbakana sahibiz ki

Bağış: Öyle bir başbakana sahibiz ki.11087
  • Giriş : 01.02.2009 / 21:19:00

Devlet Bakanı ve Başmüzakereci Egemen Bağış, Türkiye'nin, milletinin itibarını, onurunu ne pahasına olursa olsun koruyan bir Başbakanı olduğunu söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bağış, yerel seçim çalışmaları kapsamında AK Parti'nin Şişli'deki mahalle temsilciliğinde düzenlenen ''İzzetpaşa Danışma Meclisi'' toplantısına katıldı.

Bağış, buradaki toplantının ardından AK Parti'nin Şişli Belediye Başkan adayı Emin Haberdar ile birlikte partisinin Ayazağa seçim irtibat bürosunun açılışını yaptı.

Bağış, burada yaptığı konuşmada, her şeyin inanmak ve azmetmekle başladığını ifade ederek, Şişli'de yıllardır bir ''balon'' bulunduğunu, bu ''balonu'' patlatmaya AK Parti'nin geldiğini söyledi. Bağış, Şişli'de Türkiye'nin her yerinden duyulan bir medyatik çalışma olduğunu, ancak somut hizmet göremediklerini ifade etti.

Bağış, Şişli'nin dört köşesinde hizmet istediklerini, bu hizmeti yaparken de ayrım yapmadan, oy veren veya vermeyen, Doğulusu veya Karadenizlisi, Alevisi, Sünnisi, Ermenisi veya Yahudisi, ne olursa olsun insanı merkezde kabul ettiklerini belirtti.

Türkiye genelinde kronik sorunları çözdüklerini, Şişli'nin de kronikleşen sorunlarını çözeceklerini dile getiren Bağış, yerel seçimlerde Şişli'de Emin Haberdar'ı aday olarak gösterdiklerini hatırlattı. Egemen Bağış, Emin Haberdar'ın Şişli'deki her vatandaşın sorununa eğileceğini, her ihtiyacı karşılayacağını ifade ederek, ''Biz, Emin Haberdar'ı, Şişlililerin sırtından meşhur olsun, Şişlililerin sırtından şov yapsın, Şişlililere efendilik yapsın diye değil, tam aksine Şişlililerin hizmetkarı olsun diye aday gösterdik. Atatürk'ün dediği gibi millete efendilik olmaz hizmetkarlık olur. En büyük ödül, millet sevgisidir'' şeklinde konuştu.

-BANKALAR KAR EDİYOR-

Bütün dünyanın ekonomik krizden bahsettiğini, bugün Avrupa'da bankacılık sektörüne para enjekte etmek zorunda kalmayan tek ülkenin Türkiye olduğunu da anlatan Bağış, ''Bizden önceki dönemlerde bankaların 'görev zararı' vardı. Görev zararı, bizden öncekiler yönetmeyi beceremediklerinden biraz da hortumlamayı iyi becerdiklerinden bütün bankalar zarar ederdi. 6 yıldır Türkiye'deki bankalar kar ediyor. Ne oldu da değişti? Bir anda kara geçtiler. Çünkü hortumlar kesildi'' diye konuştu.

Bağış, dünya genelinde, Amerika'da, İngiltere'de ve Dubai'de de bankaların battığını ifade ederek, ''Türkiye'de batan bir tane banka duyuyor musunuz son 6 yıldır?'' diye sordu.

Halkın derdiyle dertlendiklerini, onların ihtiyaçlarını gözettiklerini dile getiren Bağış, devletinin gücünün olmasının halkın gücü olması anlamına geldiğini anlattı.

-''ŞİŞLİ'DE 'DAVOS DURUŞU' İSTİYORUZ''-

Devlet Bakanı Bağış, konuşmasını şöyle sürdürdü:

''Halkın yükselmesi, güçlü olması demek devletin yükselmesi demek. Biz bu mantaliteyle yaklaşıyoruz. Biz sizler için varız. Şunu da çok iyi biliyoruz ki sizden koptuğumuz gün sizin teveccühünüzü, sevginizi, muhabbetinizi kaybettiğimiz, gün siz bizleri sandığa gömersiniz ve gömmelisiniz de. Biz de diğerleri gibi sizden koparsak sakın ola bizi affetmeyin. Çünkü, arkadan gelenlere örnek olmak lazım.''

Bağış, 17 milyon vatandaşın oyunu alan siyasi bir hareket olduklarına dikkati çekerek, çok badireler atlattıklarını, ancak millete hizmet etmeye devam ettiklerini söyledi. Yerel seçimlere iki ay kaldığını, bu son iki ayın yarınları belirleyecek, hortumları kesecek iki ay olduğunu belirten Bağış, şunları söyledi:

''AK Parti, Türkiye'de gerçekten hayal bile edilemeyecek başarıları nasıl gerçekleştirdiyse, Şişli'de de artık biz başarmak istiyoruz. Şişli'yi hak ettiği yere getirmek istiyoruz. Milletini çok seven, milleti için uykusuz kalan, milleti için yorgun düşen, ama milletinin itibarını, onurunu ne pahasına olursa olsun koruyan bir genel başkanımız, başbakanımız var. Şişli'de gelene 'ağam' gidene 'paşam' diyen bir mantalite görüyorum.

Başbakanımızın Davos'ta ortaya koyduğu 'Davos Duruşu', bugün İngiltere'de, Lübnan'da, Gazze'de, İran'da, Belçika'da, Doğu'da, Batı'da, Rusya'da, Çin'de desteklenen ve alkışlanan 'Davos Duruşu''nu Şişli'ye istiyoruz. Kendini bilmez birileri diyorlar ki, 'Başbakan orada seçime yönelik bir şey yaptı.' Başbakan, 2004'te 17 Aralık AB Zirvesi'nde masaya yumruğunu vurup kalktığında da mı seçime yönelik yapmıştı? Brüksel'de dünya liderleri aile fotoğrafı çekildiğinde her lider fotoğrafta yerini almak için bayrağının olduğu platformun üzerine çıkıp dururken, 'Ben bayrağıma basmam' deyip o bayrağı zorla yerden kazıyıp alıp cebine koyan Tayyip Erdoğan, o zaman da mı 29 mart seçimlerine yönelik bir şey yaptı? Biz seçime yönelik değil, biz önümüzdeki nesillere yönelik çalışmalar yapıyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*