Bağkur Müdürü ve AK Partili kavgası devam ediyor

  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Ardahan Bağkur İl Müdürlüğü'nde AK Partililerle, İl Müdürü Eyüp İlhan arasında dün yaşanan gerginlik bugün de devam etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Öztürk başına gelenleri, ''Kardeşimin bir işi için kendisi ile birlikte Ardahan Bağkur İl Müdürü Eyüp İlhan'ın odasına gidip beklemeye başladım. Sekreterlik makamında sayın müdürü bir hayli bekledik. Daha sonra içeri girip kendisine, 'Sayın Müdürüm biz bir meclis üyesi olarak bu kadar bekliyoruz, kim bilir vatandaş ne kadar bekliyordur?' diye sitem ettim. O da bana , 'senin kafanı kırarım, sana hesap mı vereceğim, defol git buradan' diye tepki göstererek hakaretlerde bulundu ve makamdan çıkmamı istedi." dedi.

Daha sonra İl Başkanı Nusret Koyuncu ve Meclis başkanı Yıldırım Karakoç'u telefonla çağırıp, müdürün tavrını kendi gözleri ile görmelerini istediğini belirten Öztürk, 'Müdür bey bunun üzerine sesini iyice yükseltti ve bize olmadık hakaretlerde bulundu. Kolumuzdan tutup dışarı atmak istercesine anlamsız bir tutum içine girdi.

'Burası devlet dairesidir, siyasilere poz verme yeri değildir' şeklinde bir şeyler söyleyerek konuyu saptırmaya çalıştı." dedi. Bağkur Müdürü'nün davranışını kınayan AK Partililer, müdür hakkında hukuki işlemin başlatılması için girişimde bulunacaklarını dile getirdiler.

Bağkur İl Müdürü Eyüp İlhan ise kendisinden yasal olmayan bir talepte bulunulduğunu ve bunun mümkün olmayacağını söylemesinden sonra havanın değiştiğini ve hakaretlerin önce Meclis üyesi İlyas Öztürk tarafından başlatıldığını savundu. İlhan, ''Beni dövdürmekle tehdit etti, yetmedi buraya AK Parti İl Başkanını çağırarak beni burdan sürmekle tehdit ettiler. Tek sebebi de işlerini istedikleri şekilde görmediğim için." dedi.

Daha önce de Göleli iş adamı Yılmaz Çapan'la benzeri şeyleri yaşayan İl Müdürü Eyüp İlhan, o zaman da başta AK Parti Milletvekili Kenan Altun olmak üzere İl Başkanı Nusret Koyuncu ve bir çok AK Partili ile yine karşı karşıya gelmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious