Bahar temizliği mobilyacılara yaradı

Bahar temizliği mobilyacılara yaradı.9237
  • Giriş : 16.05.2009 / 15:07:00

Ev hanımlarının bahar temizliği kapsamında eskiyen eşyalarını yenilemesi mobilyacıların yüzünü güldürüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Tüm yurtta olduğu gibi Bursa'da da bahar aylarının gelmesi hemen her sektörde olduğu gibi mobilyacıların da yüzünü güldürdü.

Bahar temizliği kapsamında evlerde yapılan kapsamlı temizlik, eskimiş eşyaların da yenilenmesi ile tamamlanıyor. Bu kapsamda evlerinde ki eskimiş eşyalarını değiştiren vatandaşlar krizde işleri durma noktasına gelen mobilyacıları sevindiriyor.

Daha çok kapı, pencere, mutfak, banyo, dolap ve seramikleri değiştirme yoluna giden vatandaşlar, mobilyacılara da iş çıkarmış oluyor. Kış aylarında büyük bir durgunluk yaşayan mobilyacılar, bahar aylarının gelişiyle adeta bayram ediyor.

Merttaş Mobilya PVC İnşaat Dekorasyon müdürü Recep Kılıç, bahar temizliğinin işlerinde büyük bir canlanma sağladığını belirterek, "Bizim işlerimiz kış aylarında neredeyse durma noktasına gelmiş gibi azalıyor. Ancak özellikle bahar temizliği sırasında ve yaz ayları ile birlikte vatandaşlar başta kapı pencere, mutfak banyo gibi evlerinin eskimiş mobilya ve malzemelerini değiştirme yoluna gidiyor. Bu da bizim işlerimizin yeniden açılmasını sağlıyor. Şu anda daha çok tadilat olmak üzere yeni ürünlerle müşterilerimize hizmet vermekteyiz." dedi.

Vatandaşların bahar temizliği sırasında boya badana işlerinin yanında yeni ürünlerle evlerini daha modern hale getirmeye çalıştığını anlatan Recep Kılıç, şöyle devam etti: "Vatandaşlar yeni moda eşyaları almanın yanında, evlerinde de yeni inşaatlar açarak değişime gidiyor. Küçük olan mutfak büyütülüp, banyo küçültülebiliyor, oda mutfağa katılabiliyor. Veya balkonun kapatılarak odaya katılması gibi değişimler yapılabiliyor. Ayrıca eskimiş su ve elektrik tesisatının değişimi gibi büyük bir tadilat yapılıyor. Bu da bize yeni iş imkanları manasına geliyor."

Kış aylarında ki durgunluğun yanı sıra, yaşanan ekonomik krizin de işlerini büyük oranda etkilediğinin altını çizen Recep Kılıç, "Kriz her sektörde olduğu gibi bizim işleri de olumsuz etkiledi. Ancak eskisi gibi olmasa da şu anda işlerimiz yoğun. Bu yaz aylarını en iyi şekilde değerlendirmek zorundayız. Çünkü bu dönemde en önemli şey ayakta kalmaktır." şeklinde konuştu.

Girdi fiyatlarından yakınan Recep Kılıç, sözlerini; "Malzemeye her dönemde yeni zamlar gelmesine rağmen, bizler iki senedir fiyatlarımıza zam yapamıyoruz. Şu anda mutfak mobilyasın da metre karesi 200 ila 350 TL arasında değişiyor." şeklinde sürdürdü.

Vatandaşların en çok vadeye baktığına dikkat çeken Merttaş Mobilya PVC İnşaat Dekorasyon müdürü Recep Kılıç, "Müşterilerimizin en çok dikkat ettiği konu vadenin ne kadar uzun süreli olduğu. Biz ürünü bedava dahi versek, onlar kaç taksit diye sorarlar. Bunda kriz ortamının da etkisinin olduğunu sanıyorum." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*