Baharlar geçti sen gelmez oldun

  • Giriş : 20.07.2006 / 00:00:00

Artvinli Selvinaz Nine tam 48 yıldır kocasının yolunu gözlüyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Artvin'in Şavşat ilçesi Meydancık beldesinde oturan 85 yaşındaki Selvinaz Torun, 47 yıl önce kaybolan eşinin geleceği günü bekliyor.

Selvinaz Nine'nin' eşi Mehmet Torun 1959 yılında meyve satmak için gittiği Ardahan'dan bir daha dönmedi. Her kapı çaldığında eşi gelmiş gibi heyecanlandığını söyleyen Selvinaz Nine, eşi kaybolduktan sonra hayatta bütün zorlukları yaşadığını ifade etti. Kocasını yıllarca aradıklarını söyleyen Torun, "Ama ne ölüsünü ne de dirisini bulabildik. Öldüğünü bilsem bir mezarı olsaydı bari umudu keserdim. Ama her an gelecekmiş gibi bekliyorum. Bir taraftan da seviniyorum, çünkü onu hiçbir zaman öldü bilmeyeceğim. Eşim benim içimde her zaman yaşayacak. Ben ölmeden o ölmeyecek" diye konuştu.

3 çocuğunun büyük şehirlerde olduğunu anlatan Selvinaz Nine çocuklarının yanına bile gitmiyor: "Çocukların yanına gittiğimde zannediyorum ki eşim eve gelip beni evde bulamayacak. Bu yüzden evden hiç ayrılmak istemiyorum" diyor. Bir yandan da geçim zorluğu çeken Selvinaz Nine, Yeşil Kart almak için yetkililerin yardımını bekliyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious