Bahçeli, 18 Ülkü Ocağı'nın kapatılmasına karar verdi

Bahçeli, 18 Ülkü Ocağı'nın kapatılmasına karar verdi.41090
  • Giriş : 04.05.2008 / 01:36:00
  • Güncelleme : 03.05.2008 / 23:57:24

Devlet Bahçeli, bazı ülkü ocaklarının kapatılmasına karar verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Antalya ve Sakarya’da meydana gelen olayların ardından bazı ülkü ocaklarının kapatılmasına karar verdi.

Ülkü Ocakları Genel Başkanı Harun Öztürk, "Liderimizin uyarı ve talimatları doğrultusunda, biz de Ülkü Ocakları olarak hassasiyetle gereken tedbirleri alıyoruz" diyerek şöyle konuştu:

"Yaptığımız, Ülkü Ocakları’nı kapatmak değil. Ülkü Ocakları tümüyle kapatılıyormuş gibi demagoji yapanlar var. Yapılan, bir kurumsal yapının daha iyi oturtulması. Bu hassas dönemde, bu ocakların provokasyona açık hedefler halinde tutulmasını istemedik. Bunun için daha kontrollü, daha disiplinli, daha kurumsal ve merkezi bir yapı oluşturuyoruz. Bunları kapatıyoruz ama, Ülkü Ocağı olmayan bazı ilçelerde de yenilerini açıyoruz. Bu hassasiyetimiz sayesinde, Sakarya’daki olaylarda Ülkü Ocakları’nın hiçbir mensubu yer almadı. ’Kutsal emanet’ diye tarif edilen Ülkü Ocakları niye kapatılsın?"

Öztürk’ün verdiği bilgiye göre, İstanbul’da toplam 11 semt ve mahalle Ülkü Ocağı kapatılarak, bu ildeki ocak sayısı toplam ilçe sayısı olan 39 ile sınırlandırıldı. Ankara’da da üç adet semt ve mahalle Ülkü Ocağı’nın kapatılması ile Ülkü Ocağı sayısı ilçe sayısı olan 25’e indi. İzmir’de Gümüşpala, Atatürk Mahallesi, Serinkuyu ve Zeytinlik beldelerindeki Ülkü Ocakları kapatıldı. Üç ilde kapatılan semt, mahalle ve belde ülkü ocağı sayısı 18 oldu.

Bundan sonra Ülkü Ocakları, Genel Merkez’in kontrolünde sadece il ve ilçelerde kurulacak. Şartlara ve ihtiyaca göre bunlarda da sınırlandırmaya gidilecek.

HÜRRİYET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious