Bahçeli, AK Parti'yi yerden yere vurdu

Bahçeli, AK Parti'yi yerden yere vurdu.8984
  • Giriş : 02.12.2008 / 12:29:00
  • Güncelleme : 02.12.2008 / 12:29:40

Bahçeli AKP'ye sıraladı: İnanç hortumcusu, maneviyat karaborsacısı, yolsuzluk yorgunu, yıkım taşeronu...

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, grup toplantısında partililere sesleniyor. Bahçeli'nin ilk gündem maddesi yine yolsuzluklar oldu. Bahçeli, yüce divan tehtidini sürdürdü ve Erdoğan için bu yolun mutlaka açılacağını söyledi.

İşte Bahçeli'nin grup toplantısından bazı satır başları;

Vatandaşlarımızın yaklaşan seçimler nedeniyle yükselecek tansiyondan uzak durmalarını istiyorum.

- Bir ülkenin vatan olması sadece toprak kazanmayla olmaz. Önemli olan insanları kazanmaktır. Fetih kavramını işgalden ayıran budur.

- Partisinin istişare toplantısında yaptığı konuşma garabet örneğidir. Başbakan 6 yıllık icraatlarını anlatırken kriz çıkaran değil yöneten bir parti olduğunu, gerginlik yaratan bir parti olmadıklarını, yoksulluk-yolsuzluklarla mücadele ettiklerini, Kürt sorununu çözme iddiasında olduklarını anlattı. Başbakan'ın çizdiği bu pembe tablo ile gerçekler arasında gece ve gündüz kadar fark vardır. Böyle bir hayali bir tablo çizilmesi Başbakanın başka bir gezegende yaşadığını gösteriyor.

- AKP'nin 6 yıllık döneminde Türkiye kara bir dönem yaşamıştır. Garip gureba edebiyatı ile yolsuzluk ve yoksulluklar artıp iktidar kurumsal bir yolsuzluk markası haline geldi.

- Terörle mücadele zafiyete uğradı ve etnik milliyetçilik için ortam yaratıldı.

“AMPUL YAĞMACILARIN YOLUNU AYDINLATTI”

- Ermenistan'ın ayağına kadar gidildi, AB'nin her isteği yapıldı, ABD'nin taşeronluğu yapıldı.

- Türkiye'nin varlıkları satıldı ve taraftarlara peşkeş çekildi. Türk tarımı ve ekonomisi çökertildi.

- AKP'nin siyasi zihniyeti biliniyor ve kartvizitinde şunlar yazıyor: İnanç hortumcusu, manevi değer kara borsacısı, yıkım taşeronu, ABD ve AB'nin sadık hizmetkârı, bölücülüğün örtülü himayecisi, ucuz din istismarcısı.

- AKP'nin ampulü Türkiye'yi yağmalayanların önünü aydınlattı.

BAŞBAKAN BAŞKA BİR GEZEGENDE Mİ YAŞIYOR?

Başbakan'ın AKP iktidarının icraatlarını anlatırken çizdiği bu hayali pembe tablo ile gerçek Türkiye tablosu arasında gece ve gündüz farkı kadar derin bir uçurum bulunmaktadır. Türkiye'yi bir yangın yerine çeviren Başbakan'ın, hala sözde başarı masalları anlatmaya kalkışması, siyasi propaganda yaklaşımıyla bile izah edilemeyecek anormal bir durumdur. Böyle bir hayali tablo çizebilmesi, Başbakan'ın başka bir gezegende yaşadığını ve Türkiye'ye siyasi miyopluktan körlüğe dönüşen bir gözle uzaydan baktığını göstermektedir.

AKP iktidarının altı yıllık yıkım döneminde;

- Türk milleti yolsuzluğa ve açlığa mahkûm edilmiş,

- AKP mağduru olan büyük halk kitleleri kaderleriyle baş başa bırakılarak çaresizliğin pençesine itilmiştir.

- Garip gureba edebiyatıyla ve hayali vaatlerle Türk milletini aldatan AKP, Yalan, Yozlaşma ve Yolsuzluk iktidarı olmuştur.

- Yolsuzluğun ve yoksulluğun tabanı genişlemiş,

- AKP kadroları organize vurgun ve soygun hanedanlığı kurmuş, iktidarın kendisi kurumsal bir yolsuzluk markası haline gelmiştir.

- Toplumsal huzursuzluk ve çatışma alanları genişlemiş, cepheleşmeler AKP eliyle daha da derinleşmiştir.

- Türkiye'nin iç ve dış güvenliği çok ciddi tehlikelere maruz bırakılmış, terörle mücadele zaafa uğratılmış ve etnik bölücülüğün cesaret kazanacağı bir ortam yaratılmıştır.

- Dış politikada her cephede zemin kaybedilmiş, hayati milli çıkarlarımız ucuz pazarlıkların konusu haline getirilmiştir.

- Teslimiyetçi dış politika anlayışıyla Kıbrıs sorunu çıkmaza sürüklenmiş, sanal AB süreci içi boş bir hayal yolculuğu olarak oksijen çadırına sokulmuştur.

- Kuzey Irak'tan kaynaklanan terör saldırıları karşısında etkili önlemler alınamamış, Barzani'nin tehditleri karşılıksız bırakılmış ve Türkiye ilişkileri düzeltmek için Barzani'nin peşinden koşan bir ülke konumuna düşürülmüştür.
- AKP hükümeti Türkiye'nin toprak bütünlüğünü sorgulayan, ortak sınırı tanımayan ve soykırım yalanı üzerinden hayasız bir karalama kampanyası yürüten Ermenistan'ın ayağına kadar gitmiştir.

- AB'nin her dayatmasını karşılayarak sadık hizmetkârlığını yapan hükümet, ABD'nin stratejik planlarında taşeronluk görevine soyunmuştur.

- Türkiye'nin milli servetleri yok pahasına satılmış ve AKP yandaşlarına peşkeş çekilmiştir.

- Türk ekonomisi, tarımı ve sanayisi çökertilmiş, işçi, memur, esnaf, köylü ve emeklilerden oluşan AKP mağdurları ordusu kendi kaderine terkedilmiştir.

BAHÇELİ'YE GÖRE AKP'NİN KARTVİZİTİNDE BUNLAR VAR

AKP yönetimi Türkiye'yi tanınmaz hale getirmiş, kırıp dökmediği, yakıp yıkmadığı hiçbir şey bırakmamış, geride israf edilmiş fırsatlar ve boşa geçirilmiş yıllar kalmıştır. Başbakan Erdoğan'ın, partisini, altı yıllık icraatını ve sözde kazandırdığı yenilikleri tanımlarken süslü ve parlak ifadeleri kullanması karşımızdaki acı gerçekleri değiştirmeyecektir.
Siyasi geçmişi, zihniyeti ve altı yıllık icraatı ile Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kartvizitinde ;

- İnanç hortumcusu,

- Cepheleşme mimarı,

- Manevi değer karaborsacısı,

- Yolsuzluk yorgunu,

- Yıkım taşeronu,

- AB ve ABD'nin sadık hizmetkârı,

- Bölücülüğün örtülü hamisi,

- Dokunulmazlığı kullanan adalet kaçkını ve,

- İlkesi, inancı, iradesi ve Türkiye heyecanı olmayan ucuz istismar simsarı, yazdığı bilinmektedir.

Terör ve etnik mücadelede, ekonomik krize karşı tedbir almada, Türkiye'nin sorunlarını makul çözümlere kavuşturmada, siyasete ahlaki bir temel kazandırmada, Temiz siyaset-temiz yönetim anlayışının icaplarını hayata geçirmede isteksiz ve hantal kalan AKP;

- Yolsuzlukta, kul ve yetim hakkına el uzatmada,
- Milli servetleri Körfez şeyhlerine ve karanlık odaklara peşkeş çekmede,
- Belediyelerde imar ve ihale çeteleri oluşturmada,
- Kamu kaynaklarıyla yandaş basını beslemede,
- Bölücülüğe ümit ve cesaret vermede,
- Türkiye'nin milli çıkarlarını siyasi ve şahsi hesaplara alet etmede, büyük bir heyecanla hep ön safta olmuştur.
- Geçtiğimiz altı yıl boyunca, AKP'nin ampulü vurguncuların, soyguncuların, Türkiye'nin kaynaklarını talan etmek için seferber olanların önünü ve yolunu aydınlatmıştır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*