Bahçeli, Başbakan'la görüşmeyebilir

Bahçeli, Başbakan'la görüşmeyebilir.8850
  • Giriş : 29.07.2007 / 18:25:00
  • Güncelleme : 29.07.2007 / 18:29:41

Bahçeli'nin Erdoğan’a randevu vermeyi de düşünmediği belirtiliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

MHP lideri Devlet Bahçeli, 22 Temmuz seçimi öncesinde “Bunlara Meclis’te bile selam verilmez” diyen Başbakan’ın telefonlarına ikinci kez çıkmadı. Seçimin ardından diğer muhalefet partisi liderleri gibi Bahçeli’yi de arayan Erdoğan’ın telefonuna çıkmayan ve daha sonra da geri aramayan Bahçeli, önceki gün trafik kazasında hayatını kaybeden MHP Milletvekili Mehmet Cihat Özönder için başsağlığı dilemek amacıyla arayan Erdoğan’ın telefonuna yine çıkmadı.

Bahçeli’nin Erdoğan’a karşı tavrı, bundan sonraki sürecin nasıl işleyeceğine ilişkin de soru işaretleri yarattı. Erdoğan, cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde siyasi partilerin genel başkanlarına gideceğini açıklamıştı. CHP lideri Baykal, Başbakan’ı beklediğini söylerken, Bahçeli sessiz kaldı. Ancak Bahçeli’nin cumhurbaşkanlığı seçimi öncesinde uzlaşma aramak için liderler turuna çıkacak olan Erdoğan’ın telefonlarına çıkmadığı gibi randevu vermeyi de düşünmediği öğrenildi. Bahçeli’nin Erdoğan’a randevu vermemesine rağmen Abdullah Gül veya bir başka AKP’li ile görüşebileceği ifade ediliyor.

Bireysel değil

MHP kurmayları, Bahçeli’nin Erdoğan’a “Bunlara selam verilmez” sözleri ve “Meclis’te kavga ederler” diyerek DTP ile MHP’yi aynı kefeye koymasından dolayı da kızgın olduğunu ve “samimi bulmaması” nedeniyle görüşmediğini vurguladılar. Parti kurmayları, Bahçeli’nin kırgınlığının bireysel olmadığını ve görüşmemesinin 38 yıllık milliyetçi hareket geleneğinin rencide edilmesine tepki olduğunu belirtiyorlar.

Kırgınlığı giderecek adım

MHP kurmayları, Bahçeli’nin Erdoğan’dan kırgınlığı giderecek bir adım görmeden diyaloğa yanaşmayacağına dikkat çekiyorlar. MHP kulislerinde Erdoğan’ın kamuoyu önünde milliyetçi hareket geleneğinin gönlünü alacak bir açıklama yapmasının kırgınlığa son verebileceği konuşuluyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious