Bahçeli, CHP'nin boykot çağrılarına böyle cevap verdi!

Bahçeli, CHP'nin boykot çağrılarına böyle cevap verdi!.15917
  • Giriş : 25.08.2007 / 08:42:00

Bahçeli'nin tavrı kesin.. CHP'nin boykot çağrılarına MHP lideri böyle cevap verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

MHP lideri Devlet Bahçeli, "CHP'nin tavrı bizi ilgilendirmez." diyerek salı günü cumhurbaşkanının ant içme törenine katılacaklarını açıkladı.

Köşk seçiminin ilk 2 turuna katılmayan CHP, MHP ve DSP'nin de seçimi boykot etmesini istiyordu. Devlet Bahçeli, Cumhurbaşkanı seçiminin 2. turunun tamamlanmasının ardından gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin, Sabahattin Çakmakoğlu'na verilen oyun 1 arttığını söylemesi üzerine Bahçeli, "Evet, hayırlısı olsun." ifadesini kullandı.

Bahçeli, CHP'nin, cumhurbaşkanının yemin törenine girip girmeme konusunda kararsız olduğunu hatırlatarak, kendi tavırlarının ne olacağını soran gazeteciye şu karşılığı verdi:

"MHP, yemin törenine de katılacak. CHP'nin tavrı bizi fazla ilgilendirmez." CHP'nin MHP'ye yönelttiği eleştirilerle ilgili olarak da "Siyasi parti olarak kendi değerlendirmeleridir, saygı duyarız." yorumunu yaptı.

Cumhurbaşkanı adaylarından Abdullah Gül'ün oylarının 4 eksilmesiyle ilgili soru üzerine ise Bahçeli, oylamalarda böyle şeylerin olabileceğini, bu kadar hassas olunmaması gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious