Bahçeli, dansçı kızları izlemedi

Bahçeli, dansçı kızları izlemedi.41090
  • Giriş : 24.08.2008 / 15:33:00

MHP lideri Bahçeli, Murat Boz'u dinledi ama dansçı kızların gösterilerini izlemekten kaçındı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Rüşvet, yolsuzluk, adam kayırmacılık ve rant avcılığının toplumu yok eden kanser hücresi gibi olduğunu belirten Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Kamu gücünü suiistimal edenler toplumun çürük elmalarıdır" dedi.

MHP Lideri Devlet Bahçeli, Kastamonu Belediyesi yeni hizmet binasının açılışını yapmak için Kastamonu'ya geldi. Bahçeli, kendisini karşılayanlar ile birlikte şarkıcı Murat Boz'un konser verdiği Belediye Meydanı'na girdi. Kendisi için ayrılan koltuğa oturan Bahçeli, Murat Boz'un parçalarını dinlerken dansçı kızların gösterilerini izlemekten kaçındı. Dansçı kızlardan rahatsız olduğu gözlenen MHP Genel Başkanı, başını sahneye çevirmedi. Kısa kesilen Murat Boz konserinin ardından meydandaki vatandaşlara hitaben bir konuşma yapan Bahçeli, Türkiye'nin, Türk Cumhuriyetleri'nin bağımsızlıklarını kazandıkları günden bugüne pek çok alanda işbirliği yolları arandığını ve bu yolda önemli başarılar elde edildiğini söyledi. Kastamonu Belediyesi'nin düzenlediği Türk Dünyası Günleri'nden övgü ile bahseden Bahçeli, "Kastamonu Belediyesi'nin Anadolu'nun bağrından büyük bir samimiyet ve ihlasla Türk yurtlarına uzattığı elin anlamı ve önemi çok daha farklıdır. Türkiye'nin, Türk yurtlarıyla ilişkilerinin gelişmesinde her
alanda yararlı işbirliğinin çoğaltılmasında bu tür faaliyetlerin artarak sürdürülmesine ihtiyacımız vardır" dedi.

İnsanların kamu yönetimine karşı çekingenliklerini ve güvensizliklerini kırtasiyecilik, şekilcilik, nemelazımcılık, savurganlık, yolsuzluk ve rüşvet gibi görev suiistimallerine bağlayan Bahçeli, "Birçok sahada etkin ve verimli kamu hizmeti sunulabilmesine rağmen bazı kötü örneklerden dolayı sanki bu hastalık bütün kamu yönetimimizi işgal etmiş gibi gözükmektedir" diye konuştu. Rüşvet, yolsuzluk, adam kayırmacılık ve rant avcılığının toplumları çürüten ve yok eden kanser hücreleri gibi olduğunu vurgulayan MHP lideri, "Ülkemiz maalesef bazı dönemlerde bu hastalıkla fazlaca karşılaşmıştır ve hala kurtulamamıştır. Oysaki bu hastalığı topluma bulaştırmaya kalkışanlara karşı ne milletimizin ne de idarecilerimizin, siyaset kurumlarımızın asla göz yumamaması gerekmektedir. Sepetteki bir çürük elma zamanında müdahale edilmez, ayıklanmazsa bütün sepeti çürütür. Kamu gücünü su istimal edenlerde toplumun çürük elmalarıdır. Toplumu böylesine bir çürüme ile yüz yüze bırakmaya hiç kimsenin hakkı yoktur, olamaz" şeklinde konuştu.

Konuşmasının ardından Devlet Bahçeli'ye Belediye Başkanı Turhan Topçuoğlu plaket takdim etti. Alandaki bir grup "Devletin başına Devlet gelecek" sloganları atarken, Bahçeli, belediye hizmet binasının açılışını yaptı. Binanın hayırlı olmasını dileyen Bahçeli, daha sonra binayı gezerek incelemelerde bulundu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*