Bahçeli, Erdoğan'ı 'Rapor'la vurdu

Bahçeli, Erdoğan'ı 'Rapor'la vurdu.10347
  • Giriş : 21.10.2008 / 20:27:00

MHP lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ı RP İstanbul İl Başkanı olduğu dönemde hazırladığı bir Rapor'la vurdu. Peki, Tayyip Erdoğan 1991'de hazırlanan raporda hangi görüşlere yer verdi? İşte o rapordan alıntılar..

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

MHP lideri Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın RP İstanbul İl Başkanı olduğu dönemde hazırladığı bir Rapor'dan alıntılar okudu..

İşte Bahçeli'nin konuşmasındaki o bölüm:

"Bu konuda 18 Aralık 1991 tarihinde hazırlanan siyasi bir raporda şu görüş, tespit ve öneriler yer almıştır.
- Güneydoğu Anadolu sorunu gerçekte ulusal bir sorundur. İstenilen Kürt ulusal kimliğinin tanınması ve eşit ve gönüllü bir birliktelik oluşturulmasıdır. Bu makul bir taleptir.

- Biz siyasi parti olarak, resmi ideolojiyi sorgulamalıyız. Kemalist devletin geleneksel zora ve silaha başvuru yöntemi artık iflas etmiştir.

- Devlet terörünü de kınamalıyız. PKK ile devlet çatışmasında devlet safında görünmemeliyiz. Bunun için devletin PKK'yı bölücü, terörist ve ayrılıkçı olarak nitelendiren söyleminden uzak durmalıyız.

- Kürtçe eğitim serbest olmalıdır.

- Yerel Parlamentolar oluşturulmalı, merkezi devlet küçülmelidir.

PKK'nın siyasi talepleri ile büyük ölçüde örtüşen bu raporun altındaki imza, Refah Partisi İstanbul İl Başkanı Recep Tayyip Erdoğan'a aittir.

Geçmişten bugüne çizgisinin değişmediğini söyleyen Erdoğan şimdi Türkiye Cumhuriyeti'nin Başbakanıdır ve değişmeyen bu görüşlerini hayata geçirmek için sinsi bir yıkım projesinin taşeronluğunu yapmaya soyunmuştur.

Başbakan'a şimdi buradan soruyorum:

Bu raporun size ait olduğunu inkâr edebiliyor musunuz?

Eğer bunu yapamayacaksanız, sizin gerçek kimliğiniz nedir?

Gerçek yüzünüz hangisidir?"

CAFESİYASET

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*