Bahçeli, Lübnan'a asker gitmemeli

  • Giriş : 03.09.2006 / 00:00:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Türkiye'de her gün şehit verildiği bir dönemde Lübnan'a askerin gönderilmemesi gerektiğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bahçeli, "AK Parti'nin değerli milletvekilleri en az bizim kadar milli meselelerde hassasiyeti olan insanlardır. Bu milletvekilleri bu büyük oyunu bozacaktır." dedi.

Parti üyesi Meral Akşener'in yeğeninin nikah şahitliğini yapmak için İzmit'e gelen Bahçeli, ilk önce partisinin il teşkilatını ziyaret etti. Bahçeli, burada gazetecilerin sorularını cevapladı.

Bir gazetecinin "Dün 6 şehit verdik, böyle bir dönemde Lübnan'a asker gönderiliyor. Bunu nasıl değerlendiriyorsunuz" sorusuna Bahçeli, AK Parti yönetiminini birinci önceliğinini büyükşehirlerde asayişsizliğin giderilmesi ve bölücü terör örgütlerine son verilmesi olduğunu söyledi. Lübnan'a asker gönderilmemesini isteyen Bahçeli, AK Parti, milletvekillerinin Salı günü meclise götürülecek tezkereyi geçirmeyeceği inancında.

Bahçeli şöyle konuştu: "Türkiye'nin gündemi her gün ağırlaşarak çoğalmaktadır. Bu sebepten dolayı, tüm siyasi partilerimize, aydınlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza ve özellikle medyaya çok büyük sorumluluklar düştüğü inancındayız. Türkiye'nin birinci gündemi, artarak devam eden bölücü terör faaliyetidir. Hepimizin üzülerek hatırlayacağı gibi, dün Güneydoğu Anadolu bölgemizdeki üç ilimizde subay ve er olmak üzere 6 şehit vermiş bulunuyoruz. Geçmiş dönemlerde de bu şehitlerimizin sayısı artarak bugünlere gelmiştir. Önümüzdeki günlerin ne olacağı belli değil. Bu bakımında bugünkü AKP yönetimi, birinci önceliği büyük şehirlerimizde asayişsizliğin giderilmesi ve ona paralel olarak bölücü faaliyetlerin son vermesi noktasında hassasiyetini ortaya koyması gerekir. Bundan sonra Lübnan'ı düşünmek lazım. Bugün için Türkiye'nin birinci gündeminin Lübnan'a asker göndermek için düşünen bir siyasi iktidarın, bu vebalin altında kalkması mümkün değildir. Ama biz inanıyoruz ki AKP'nin değerli milletvekilleri, en az bizler kadar ülkemizi seven, milli meselelerde hassasiyeti olan insanlardır. Önümüzdeki günlerde meclis çalışması sırasında, bu büyük oyunu bozacak iradeyi ortaya koyacaklardır. Ve Türkiye'nin istikrar içinde kalkınan bir ülke konumunu sürdürmesine katkı sağlamış olacaklardır."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious