Bahçeli, "Milliyetçiler Günü"nde hükümete yüklendi

Bahçeli,
  • Giriş : 03.05.2008 / 19:06:00
  • Güncelleme : 03.05.2008 / 19:10:39

Bahçeli, AKP'yi Türklüğün her türlü özelliğinden rahatsızlık duymakla, milli kimlik ve bilinci hırpalamakla suçladı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Bahçeli, “Üzülerek ifade etmeliyim ki, aziz millet varlığının binyıllık ortak normlarının aşınması ve hatta birçoğunun etkisini kaybetmesinin yanı sıra, benzer duygularımızın ötekileştirilmesiyle, birbirine ve değerlerine yabancılaşan bir toplumsal yapı hızla belirginleşmektedir” dedi.

MHP lideri Bahçeli 3 Mayıs Milliyetçiler Günü nedeniyle yaptığı açıklamada, hükümete yüklendi. Türk milliyetçiliğinin karşılaştığı tehlikelerde artış yaşandığını kaydeden Bahçeli, “Dün gayri milli unsur ve yaklaşımlara karşı asla müsamahası olmayan Türk milliyetçilerinin bugün de, benzer her türlü girişim ve niyete geçmişteki samimi ve tarihi tavrı göstereceğinden kimsenin kuşkusu olmamalıdır” dedi. Siyasi sorumluluk merkezinde bulunan zihniyetin, uygulamaları sonucunda milli kimlik ve bilincin hırpalandığını savunan Bahçeli, şunları kaydetti:


“Birlikte yaşama idealimiz tereddüt içine girmiş, müşterek kıymetlerimizin varlığına yönelik kuşkular yoğunluk kazanmış durumdadır. Üzülerek ifade etmeliyim ki, aziz millet varlığının binyıllık ortak normlarının aşınması ve hatta birçoğunun etkisini kaybetmesinin yanı sıra, benzer duygularımızın ötekileştirilmesiyle, birbirine ve değerlerine yabancılaşan bir toplumsal yapı hızla belirginleşmektedir. Milletimiz tarafından kabul edilmiş mana yüklü kavramların siyasi ya da bireysel menfaatlere alet edilerek anlamsızlaştırılması sonucunda, sosyal çözülme, toplumsal depresyon, ahlaki bunalım ve kimlik erozyonunun yaşanması kaçınılmazdır. Şu anda yaşanılan tam anlamıyla budur.”
AKP Hükümeti’ni Türklüğün her türlü özelliğinden rahatsızlık duymakla suçlayan Bahçeli, “Bunun için de kanun maddesi değiştirecek kadar gözü dönen bir siyasi iradenin karşısında, milliyetçi tutum ve davranışın 3 Mayıs ruh ve kararlılığına sahip olduğunu bu vesileyle hatırlatmak isterim” dedi.

ANKA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious