Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamayla seçimi değerlendirdi

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamayla seçimi değerlendirdi.9234
  • Giriş : 23.07.2007 / 15:59:00

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamayla seçimi değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "İktidar partisinin kamuoyunda itibar kaybettiği son aylar içinde, meclis iradesine yönelik dışarıdan yapılan dayatma ve zorlamaların toplumda kabul görmediği ve iktidar partisine hak etmediği bir desteği sağladığı anlaşılmaktadır. Ancak gelişmeler, önümüzdeki günlerde bu Meclis tablosunun değişimine açık bir sonucu da ortaya koymaktadır" dedi.

Bahçeli, yaptığı yazılı açıklamada Türkiye'yi içte ve dışta ağır buhranların beklediğini, bu sebeple milli beka, toplumsal hayat ve ekonomik gelecek açısından dün yapılan seçimlerin önemli olduğunu belirterek, "seçim sonuçlarına göre, yeni dönemin başlangıcı itibariyle TBMM üç parti ile bağımsız temsilcilerden oluşacaktır. Ancak gelişmeler, önümüzdeki günlerde bu Meclis tablosunun değişimine açık bir sonucu da ortaya koymaktadır. Seçimin sonucunda, Milliyetçi Hareket Partisi TBMM'de yer almış, milletimiz muhalefet görevini partimize vermiştir. Partimiz, bu demokratik görevi layıkıyla yapacak ve aziz milletimizin kendisinden beklediği yapıcı ve etkili muhalefeti gerçekleştirecektir" dedi.

Seçime giden süreçte, AK Parti'nin "tek başına iktidar gücünü ve emrindeki devlet kadrolarını" kendi siyasi geleceği için kullanmaktan çekinmediğini öne süren Bahçeli, MHP'li teşkilat üyelerinin de yoğun baskılarla karşılaştığını ve seslerini halka duyurmada engellemelere maruz kaldığını ifade etti.

Bahçeli, "Medya unsurlarına kadar uzanan bu karartma, dayatma ve yönlendirmelerin, tek kanaldan propagandaya maruz kalan seçmenin eğilimlerine de yansıdığı bugünkü sonuçlardan anlaşılmaktadır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious