Bahçeli: Al paketi, vur tokadı!

Bahçeli: Al paketi, vur tokadı!.12020
  • Giriş : 14.03.2009 / 15:41:00

Devlet Bahçeli, halkın seçim yardımlarını kabul etmesini isteyerek, "Al paketi, vur tokadı" dedi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bahçeli, partisince Kırşehir'de Ankara Caddesi'nde düzenlediği mitingde yaptığı konuşmada, 29 Martta yapılacak seçimlerin çok önemli olduğunu, iktidarın bu seçimlerde iyi sonuç almak için devletin tüm imkanlarını kullandığını savundu.

İktidarın devletin imkanlarıyla yoksullara, gıda, giyecek, ısınma malzemeleri dağıttığını ve yoksulları istismar ettiğini belirten Bahçeli, "Yapılan yardımlar senin, benim vergimle toplanıyor. Bu yardımlar senin en doğal hakkın, utanmadan sıkılmadın al. Başbakan (Kriz teğet geçti) diyor. Kriz, yoksulun fakirin yüreğini deldi geçti. Krizin teğet geçtiği yer, yandaşların, hanedanların bulunduğu yerdir" diye konuştu.

Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın seçim gezilerinde devletin tüm imkanlarını kullandığını ileri sürerek, "Başbakan (Ana) uçağı boş ise onunla, yoksa (Ata) uçağı ile gezilerini sürdürüyor. Başbakanlığın otobüsüyle seçim mitinglerine gidiyor. TOKİ'nin tüm imkanlarını kullanıyor. Kırmızı halıda yürüyor, sağ tarafa giderken MHP'yi, sol tarafa giderken CHP'yi eleştiriyor. Hiçbir iktidar, bu döneme kadar devletin imkanlarını bu kadar fazla kullanmamıştır" dedi.

Konuşmasında ülkenin en büyük sorununun işsizlik ve yoksulluk olduğunu dile getiren Bahçeli, "Dört kişilik bir ailenin aylık açlık sınırı 740 TL, yoksulluk sınırı ise 2 bin 241 TL. Asgari ücret alan bile açlık sınırının altında yaşıyor. Türkiye'de işsizlik ve yoksulluk giderek artarken, bir de krizle çıkmaza giren halkımız ne yapacağını şaşırmış durumdayken Başbakan hiçbir şey üretmiyor. Madem ülkede kriz yok, niye ekonomik tedbirleri şimdi açıklıyorsunuz" diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*