Bahçeli: Dağ fare doğurdu!

Bahçeli: Dağ fare doğurdu! .8850
  • Giriş : 06.11.2007 / 11:59:00
  • Güncelleme : 06.11.2007 / 12:04:03

Bahçeli, Başbakan Erdoğan'ın Bush ile yaptığı görüşmeyi değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ABD Başkanı George Bush ile yaptığı görüşmeyi değerlendirdi.

Bahçeli, partisinin grup toplantısında, Başbakan Erdoğan'ın ABD'ye yaptığı ziyarete ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Başbakan Erdoğan'ın, 29 gün önce teröre müdahale için ''milat'' ilan ettiği toplantının nihayet dün gerçekleştiğini ifade eden Bahçeli, Türkiye'nin haklı mücadelesinde yanında yer almaktan kaçınan ve tezkere sonrasında Türkiye'ye ''Bize 3 gün süre verin'' diyerek zaman kazanan Beyaz Saray yönetimi ile yapılan görüşmenin somut neticelerinin elbette birkaç gün içinde anlaşılacağını söyledi.

Devlet Bahçeli, şöyle konuştu:

''Ancak görülmektedir ki Türkiye'nin milli güvenliği konusunda atması gereken adımlar için Bush'un onayını almak amacıyla Washington'a giden Başbakan, aradığını bulamamış; içi boş güvenceler ve etkisiz bazı adımlar atılacağı vaatleriyle geri dönmek zorunda kalmıştır. ABD'nin Türkiye'ye böyle bir muameleyi reva görmesinden ve Başbakan'ın Türk milletini böyle bir duruma düşürmesinden büyük bir esef ve infial duyduğumuzu belirtmek isterim. Sonuç itibariyle Başbakan Erdoğan'ın, Bush ile yaptığı görüşmede dağ fare doğurmuştur, neticede Türkiye için her manada bir hüsran ve hezimet olmuştur'' diye konuştu

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious