Bahçeli, Erdoğan'ın yardımcısı mı olacak?

Bahçeli, Erdoğan'ın yardımcısı mı olacak?.24263
  • Giriş : 18.03.2017 / 12:30:00
  • Güncelleme : 18.03.2017 / 12:26:54

Melih Gökçek, Bahçeli ile ilgili çarpıcı bir açıklamada bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gökçek'ten Ankara'yı hareketlendirecek açıklama. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yardımcısı olmasını önemsediğini söyledi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek, "Ben Sayın Bahçeli'nin inşallah, Sayın Cumhurbaşkanı'nın yardımcısı olmasını, özellikle milli birlik açısından çok önemsiyorum. Hatırlar mısınız? Sizde de söyledim. İnşallah MHP ve AK Parti seçimlere de birlikte girerler. Birlikte yürürler. Olmaması için bir neden yok." diyen Gökçek, 16 Nisan'daki referandum için de iddialı açıklamalarda bulundu.

İşte Gökçek'in açıklamalarından satırbaşları;

"Tepki koyanlara bakıyorum hepsi benim inandığım şeylere karşı koyan kişiler. Onun için ben doğru yolda olduğumu düşünüyorum. Benim partimin içerisinde özellikle cumhurbaşkanımızın otoritesini yok etmek isteyen, doğrucu Davutluk yapan bi takım tipler var. Ben bunların evvelini bildiğim için hiç çekinmeden tavır alıyorum. Zaman zaman partinin içerisinden 'Melih bunu neden yapıyor' diyenler cıktı. Zaman geçtikçe 'Melih az bile yapmış' dediler.

"Ben şöyle bir hava sezinliyorum, 'Evet' deyip de 'Hayır'a dönen hiç kimseyi görmedim. Ama 'Hayır' deyip de 'Evet'e dönenleri çok gördüm. Benim arzum 60'ı geçmek. Biz Ankara'da 56'yı geçtik. Hayırcılara çağrıda bulunuyorum. 'Kesin Hayır çıkar' diyen kim varsa gelsinler iddiaya girelim diyorum. Nesine isterlerse. Ankara genelde Türkiye'nin ya bir puan altı ya bir puan üstü olur. Ama ben Hayırcıların kırmış oldukları potlar arttıkça Evet oylarının artacağını düşünüyorum.

Kılıçdaroğlu'nun söylediği mesela. Adamın bu sistemin cumhurbaşkanı ve başbakan arasındaki çatışmayı ortadan kaldırmak için geldiğinden haberi yok. Bu gaf değil bilgisizlik. Uzaydan gelenler mutlaka Sayın Kılıçdaroğlu'nu incelemeli. Muharrem İnce, Metin Feyzioğlu, Kılıçdaroğlu hepsi kendi Hayır kampanyalarını yapıyor. Muharrem İnce genel başkanlığa hazırlanıyor. O da potçu. 'Anayasa'da 650 tane vekil olacak' diyor. 650 değil 600. O da potçu. Son günlerde Deniz Bey'e hayret ediyorum. Son zamanlarda kendini ispat etme zaruretine girdi. Bir şey var ama anlayamıyorum. Acaba FETÖ'cüler baskı mı yapıyorlar illa ekrana çıkacaksın diye. Ben buna inanıyorum. FETÖ'nün elinde öyle bir arşiv var ki... "

"Avrupa'da bize bu kadar yüklenilmesinin altında yatan doğrudan doğruya FETÖ'cüler. Bizden kaçanların çoğu Almanya ve Hollanda vatandaşlığı aldı. Bunlar belirli kişilerin çevresinde danışmanlık yapar hale geldiler. Bakın bugün resimleri çıktı. Wilders'in de aynı şekilde en önde gelen danışmanlarından birisi FETÖ'cü. Şu an hala oradaki bazı medya kuruluşlarına para akıtıyorlar. PKK'lıların da yardımcı olduklarını söylüyorlar. Bana gelen istihbarat bu şekilde. Avrupa'daki bütün bu hareketi FETÖ'cüler idare ediyor. Biz kendi lobimizi FETÖ'cülere kurdurmuşuz. Şimdi peki nedir bunların amacı? Bunlar Türkiye'de kaybettiler. Tek ümitleri suikast. Onu da beceremediler ve şimdi Avrupa'yı bize düşman etmek istiyorlar. Çıkarları bu.

SARKOZY'E SAKIZLI PROTESTOSU
"O spontane gelişen bir olay. Sayın Cumhurbaşkanımız Fransa'ya gidiyor. Sarkozy ağzında sakızla konuşuyor Cumhurbaşkanımızla. Sarkozy Ankara'ya geldi. Uçaktan iniyor ağzında sakız... Giderken ağzıma 4 draje attım. Gazetecilere dedim ki beni çekin. Onlar da anladılar. Sağdan ve soldan en çok tebrik aldığım olaydır."

"Mutlaka belli oranlarda söndürülecek ama FETÖ taraftarları bunu büyütecek. Çünkü Türkiye'den umudu kestiler. Yakında vatandaşlıktan da çıkartılacaklar. Türkiye'ye bile giremeyecekler. Tek umutları Erdoğan'ı Türkiye'nin başından uzaklaştırmak. Bunlar tamamen bilinçli olarak yapılıyor. Darbe başarılı olsaydı güneyden DEAŞ, Alevi mahallelerinde savaş çıkartacaktı. PKK işgal hareketine başlayacaktı. Hatta İngiltere, Kıbrıs'a yığdığı askerleriyle Alanya'da 50 bin kadar İngiliz var orayı işgal edecekti. Darbede çadırları yaktıranların FETÖ'cü emniyet müdürleri olduğu ortaya çıktı. İspatlandı bunlar. Hollanda sanayi bakanının kendi ağzından ifadeleri var. 'Türkiye üçüncü havaalanını yaptığı an biz bittik' diyor. 150 milyon yolcu inecek. Hollandalı diyor ki: Dubai küçük bir havaalanı yaptı ne kadar yolcumuz gitti. 'Türkiye açınca biz bittik' diyor. Almanya da aynı şekilde. Hollanda ve Almanya'nın düşmanlığının en büyük nedeni Türkiye'nin büyümesi. Bizim ülkemizdeki mevcut gelişmeler Avrupa'yı ürkütüyor. Sayın Cumhurbaşkanımızın varlığından rahatsız oluyorlar. Allah uzun ömür versin Erdoğan devletin başından gidinceye kadar bu sürer. Ama biz de uğraşırız. Elimiz armut toplamıyor."

"SAADET PARTİLİ KARDEŞLERİME KIZGINLIK DUYAMIYORUM"
"Saadet Partisi tabanının yüzde yetmişinin 'Evet' diyeceğine inanıyorum. Dedim ki Temel (Karamollaoğlu) Ağabey niye yapıyorsun bunu? BBP içerisinde FETÖ takıntılılar hariç herkes 'Evet'e döndü. Azınlıkta kalan arkadaşlarımız psikolojik olarak bir tepki koyuyorlar. SP'li kardeşlerime bir kızgınlık duyamıyorum. Onların hepsi eski arkadaşlarımız. Başımızın üzerinde yerleri var. Numan (Kurtulmuş) Bey geldi şu an başımızın tacı. Başbakan yardımcısı. Şeref duyarız. Yarın inşallah başkanlık sistemi gelecek. Neden Sayın Bahçeli Cumhurbaşkanımızın yardımcısı olmasın. Neden MHP'li arkadaşlardan da bakanlar olmasın. AK Parti'nin oya ihtiyacı yok. Birliğe, beraberliğe ihtiyacı var. Kucaklamaya ihtiyacı var. Devlet Bahçeli gerçekten devlet adamı. Yiğidi öldür hakkını yeme."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*