Bahçeli: Erdoğan şimdi çark ediyor

Bahçeli: Erdoğan şimdi çark ediyor.8984
  • Giriş : 03.02.2009 / 11:00:00
  • Güncelleme : 03.02.2009 / 11:08:23

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Meclis grup toplantısında, Erdoğan'ın Davos çıkışını da yorumladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Gazze'de çoğu kadın ve çocuk 1500'den fazla kişi ölmüştür. İsrail dünyayı hiçe sayarak hukuk ve ölçü tanımadı. Milletimiz Gazze'de yaşananlara haklı olarak tavır koyulmasını talep etti.

Geçtiğimiz hafta Başbakanımızın Davos'taki haklı tepkilerinden önce yaşananlar hükümetin sıkışmış tavrının göstergesidir. Dünyanın gözlerinin çevrildiği krizin

Başbkan ekonomik çözüm açısından çok fayda sağlayacak bir toplantıyı başka mecralara kaydırmıştır. Başbakan hangi saikler tareafından oraya yönlendirildiği meçhuldür. Filistinli hangi grupların etkisi altında kaldığı sorgulanmalıdır.

Başbakan'ın tavrı yöntemi tartışılsa bile haklı, meşru ve makuldür. Başbakan'ın bir doğrusu sayısız yanlışını silmemiz için yeterli olmayacaktır. Milletimiz Davos resti karşısında şaşırmış ve heyecanlanmıştır. 6 yıl sonra karşılarında bir lider portresi gören millette bir umut doğdu. Başbakan yeni bir siyasi duygu istismarından medet umuyor.

Başbakan, Olmert ile yaptığı görüşmenin neden resmi evrakını tutmadı.

başbakan'ın çıkışı ile Türk dış politikasında değişim yaşanacağı ile ilgili bir beklenti oluşmuştur. Başbakan İsrail ile ilişkilerle ilgili önerimize sessiz kaldı. Türkiye'nin onurunu koruyacak tavır sergilenmeli. ABD ve BM politikalarına karşı bir tavır sergilenmelidir. Süleymaniye'de geçirilen çuval, Barzani'nin meydan okumaları unutulurken Başbakan'ın hatırlamadığı geröçeklerdir. Başbakan aynı kararlılığı Irak ve Kıbrıs konusunda da göstermeli... Başbakan şerefli Türk tarhini ve Çanakkale'yi unutuyor. Başbakan'ın önüne onurlu dış politika izleme fırsatı doğdu. ABD'nin karşısında ezik olmaktan kurtulmalı ve Hamas'ın avukatlığından vazgeçmeli ve terör örgütü karşısında iradeli bir duruş göstermeli ve Kıbrıs konusunda omurgali bir dik duruşta bulunmalıdır.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*